Bayburtlu 10 yaşındaki Muhammet Emin biriktirdiği parasıyla değerli aldı altını birlikte Kahramanmaraş’a gönderdi

Bayburt Belediyesinin başlatmış olduğu arkalama kampanyasına umursamayan kalmayan ve yardıma koşan 10 yaşındaki Muhammet Sakıncasız Batur, ailesiyle gelişigüzel kuyumcuya giderek kumbarasında biriktirdiği paralarla kızıl aldı. Yaklaşık 2 bin küsür lira değerinde olan altını sarsıntı bölgesine arkalama amaçlı gönderen minik Muhammet Tehlikesiz’in davranışı yürekleri ısıttı.

Bayburt Belediyesi önüne annesi ve babaannesiyle gelen kendi bayağı yüreği büyük minik hayırhah, elinde varyemez sıkı tuttuğu altını Bayburt Şehremini yardımcısı Ülker Türkmenli’ye vererek, Kahramanmaraş’a göndermesini istedi. Gerçekten Muhammet Tehlikesiz’in düşünceli davranışı karşısında gözleri dolan Türkmenli ise kalp yoğun anlar yaşadı.

Yol boyunca araçlarıyla yardım götüren vatandaşlara rastlanılan Bayburt’ta Alper Yıldırım, Yakup Koloğlu ve Onur Köse isimli 3 yoldaş aracın bagajına doldurdukları arkalama malzemelerini deprem bölgesine duyurmak için seferber oldular.

3 arkadaşın takiben gelen ayrımsız Bayburtlu canlı ise aracın dip kısmının ayakkabı, battaniye ve kışlık kıyafetlerle dolu olduğunu belirterek, anne azık malzemesi almak için marketin yolunu tuttuklarını söyledi. Yaşanılan şu edisyon günlerde bir tane canevi olan Bayburtluların yardım seferberliği ise benzeri nebze olsun yüzleri güldürdü, yürekleri ısıttı. – BAYBURT

Share: