Battalgazi Kaymakamı Savar göreve başladı

Malatya’nın Battalgazi ilçesi Kaymakamlığına atanan Erkan Savar, yıpranmamış faaliyet yeri Battalgazi’de göreve başladı.

Battalgazi Kaymakamı Abdul Fehamet Duran’ın Hatay Payas Kaymakamlığına atanmasıyla Malatya Battalgazi Kaymakamlığına Van Muradiye Kaymakamı Erkan Savar, serencam kaymakamlar kararnamesi ile atanmıştı.

Aslen Bingöl’ün Taze ilçesi nüfusuna mukayyet olan Ilçebay Erkan Savar, geçmiş ve ölçülü öğrenimini Diyarbakır de tamamladıktan bilahare, Malatya İnönü Üniversitesi Amme Idaresi bölümünden 2005 yılında çıkışlı oldu. Maliye Bakanlığı Milli Yurt Ehlivukuf Yardımcısı ve idrak müfettişliği görevlerinde bulunduktan bilahare 2009 yılında yapılan Kaymakamlık sınavını kazanarak mesleğe bağlanma fail Savar, Ilçebay adaylığı boyunca muhtelif devlet ve ilçelerde fariza aldı. Savar, aynı sene müddet ile İngiltere’de açacak eğitimi aldı. 2013 -2016 yıllarında Çankırı’nın Korgun ilçesinde, 2016-2018 yılları arasında Malatya’nın Pütürge ilçesinde, 2018- 2019 yılları arasında Siirt’in Tillo ilçesinde, 2019-2022 yılları arasında Van Muradiye ilçesinde görev eden Savar, Cumhurbaşkanlığının 11 Ağustos 2022 tarihli atama kararı ile Malatya’nın Battalgazi ilçesi Kaymakamlığına atanmıştı. – MALATYA

Share: