Başkan Savran, kudretli haltercileri ödüllendirdi

Nevşehir Şehremini Dr. Mehmet Sarban, katıldıkları Acun, Avrupa ve Türkiye Halter Şampiyonalarında mertebe elde fail Nevşehir Belediyesi Cahillik ve Spor Kulübü’nün sporcularını akseptans etti. Muvaffakiyetli sporcuları ve antrenörlerini kutlama etti.

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Belediyesi Deneyimsizlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Nevşehir Belediyesi Toyluk ve Spor Kulübü’nün haltercileri Yasin Er Gürel, Hatice Kızmaz, Yaşar Yağız ve Furkan Orhan ile antrenörleri Burak Erdoğan’ı riyaset makamında konuk etti.

Sarban, “Bu şehrin gençlerine ve spora desteğimizi sürdüreceğiz.” dedi.

Sporcular ve antrenörleri ile bire bir müddet arkadaşça fail Sarban, geçtiğimiz aylarda Kırıkkale ilinde yapılan Yıldızlar Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye Şampiyonluğu, Meksika’üstelik gerçekleştirilen IWF Yıldızlar Dünya Şampiyonasında silkme kategorisinde dünya ikincisi, Polonya’da yapılan EWF Yıldızlar Avrupa Şampiyonasında silkmede Avrupa rekoru kırarak Avrupa şampiyonluğu, toplamda ise Avrupa ikinci, Karaman’dahi yapılan Erkân Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi olan Yaşar Karaca,U15 Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi ve EWF U15 Avrupa Halter Şampiyonasında ayırma, silkme ve toplamda Avrupa ikincisi olan Furkan Orhan, Minikler 1. Kadem Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye üçüncüsü, Okullar arası Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi ve Minikler 2. Kadem Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye şampiyonu olan Yasin Kişi Gülen, Minikler 1. Adım Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye üçüncüsü ve Minikler 2. Aşama Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye şampiyonu olan Hatice Kızmaz’ı tebrik kartı etti.

Uray Başbuğ Yardımcısı Furkan Feralan ve Nevşehir Belediyesi Cahillik ve Spor Hizmetleri Müdürü İlyas Acar’ın dahi bulunduğu ziyarette güre sporcuların başarıları ile gurur duyduklarını tamlayan Sarban, sporcuların başarılarında balaban emekleri olan antrenörleri, aileleri ve pakt yöneticilerini da kutlayarak teşekkürname etti.

Birçoğu milli bando forması giyen haltercilerden önümüzdeki dönemde dahi cesim başarılar beklediklerini ve onlara güvendiğini vurgulayan Sarban yaptığı kayıtlı açıklamada, “Sizler bu başarılarınızla bir nice arkadaşınıza eş oldunuz. Nevşehirli gençlere destek verildiğinde, onların ellerinden tutulduğunda memleketi ve ülkesi amacıyla neler yapabileceğini bilcümle dünyaya gösterdiniz. Bizlere yaşattığınız gelgel ve mutluluğun tarifi namevcut. Takkadak bu şehrin tıpkısı belediye reisi yerine değil, sizlerin ayrımsız ağabeyi yerine seçkin zaman yanınızda olacağım. Elden halter için değil bu şehirde spor yazmak talip umum çocukların, gençlerin yanında tığ olacağız.” dedi. – NEVŞEHİR

Share: