Başkan Karalar: “Adana’yı depreme mukavim tıpkı şehir yapma kararlılığındayız”

Adana Büyükşehir Belediye Reisi Zeydan Karalar, Adana’yı depreme mukavim kent etme kararlılığında olduklarını belirterek, “Bununla ait önümüzdeki perşembe haset önemli tıpkı çalıştay gerçekleştireceğiz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Adana Büyükşehir Şehremini Zeydan Karalar’ı ziyaret ederek, önümüzdeki perşembe günü yapılacak Adana Hareket Gösteri Planı toplantısıyla ilişik fikir alışverişinde bulundu.

Adana Hareket Gösteri Planı çalışmaları çerçevesinde gerçekleşen ziyarette, İmamoğlu’na Adana hassasiyeti üzere teşekkürname fail Başbuğ Zeydan Karalar, “Tanrı korusun, İstanbul’u yıldırma eden yer sarsıntısı riskini biliyoruz. Onunla ilgili koskocaman mücahede başlattınız. Biz dahi bu çalışmalarınızdan çakmak istedik. Sizin dışınızda yürüttüğümüz çalışmalarımız da var amma özlük çalışmalarımızı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, bili kurulunun çalışmalarıyla birleştirip Adana’yı depreme dirençli kent ika kararlılığındayız. Bununla ilişkin önümüzdeki perşembe haset yüce ayrımsız çalıştay gerçekleştireceğiz. Rastgele öz üzere haddinden fazla teşekkür ediyoruz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem İmamoğlu çalıştayda kıymetli akademisyenlerin bulunacağını öğrendiğini belirtti.

Başbuğ İmamoğlu, “Zer akademisyenler sizin aracılığınızla, çok yüce ve detaylı açıklamalarıyla Adanalı dostlarımızı, hemşehrilerimizi bilgilendirecekler. Bilgilendirmeyle alay malay, tıpkı zamanda tıpkı gösteri planı olma özelliğiyle dahi nadir bire bir çalıştay. Bizde hangi hikmet varsa sizde olmalı, sizde hangi bilgi varsa bizde olmalı. Bizler yöneticiler adına, ülkemizin birinci meselesinin sarsıntı olduğunu halkımıza katiyen unutturmamalıyız. her an rüçhan mesele diyerek sahaya taşımalıyız. Bu hangi rey meselesi, ne intihap vaadi meselesidir, bu koca hayatı meselesidir. Ego şimdiden Adana Deprem Eylem Planı toplantısının çok hayır geçeceğini görüyorum. O dönme bile esasen Adana’da olmaktan mutluluk duyacağım. İnşallah akva ve kararlı bir başlangıcı sizin önderliğinizde Adana’üstelik de bütün alay malay başlatırız” diyerek konuştu. – ADANA

Share: