Başbuğ Sülük, Ankara milletvekilleri ile sahada incelemelerde bulundu

Kahramanmaraş merkezli depremlerde hasar gören Malatya’nın Pütürge ilçesinde saha çalışmaları geceli gündüzlü sürüyor. Can kaybının olmadığı fakat hasarın büyük olduğu ilçeyi musahabe fail milletvekilleri bölgedeki vatandaşların taleplerini dinledi.

Kahramanmaraş merkezli depremin peşi sıra vatandaşların ihtiyaçlarının buyurmak için icraat sürüyor. Depremlerden etkilenen Malatya’nın Pütürge ilçesini görüşme fail YANLIŞSIZ Parti Ankara Milletvekilleri Asuman Erdoğan, Nevzat Ceylan ve AK Öğür kaymakamlık başkanı Bülent Karayılan Belediye Başkanı Mikail Asma Bıyığı ile bölgede incelemelerde bulunarak vatandaşların taleplerini dinledi.

Depremin vurduğu Pütürge ilçesinde incelemelerde kâin Ankara Saylav Nevzat Ceyhan, “Ülkemiz balaban tıpkı öfke yaşıyor. Bulunduğumuz bölgede yıkılan binalar var duygusal kaybı olmaması iri tesellimiz. Devletimiz seri aynı şekilde karışan oldu. Belediye başkanımız, ilçe başkanlarımız, milletvekillerimiz olarak vatandaşlarımızın sorunlarını dinlemeye geldik. Vekillerimizle birlikte Malatya’nın ilçelerini ve köylerini yavaş yavaş geziyoruz. Vatandaşların ihtiyaçlarını tayin ederek çözüme kavuşması üzere elimizden geleni yapıyoruz. Devletimiz yaraları güdük sürede saracaktır” dedi.

Saylav Asuman Erdoğan ise “Milletimizin vurmak için geldik. Devletimizin desteğini daha akva bir şekilde milletimize ulaşması üzere geldik. Pütürge’birlikte hasarlı evlerimiz var ama fert kaybımız bulunmayan. Hasarlı binalarımızı bile vatandaşlarımızı kıygın etmeden yeniden yapılması amacıyla hep hazırlıklar yapılıyor” şeklinde konuştu.

Pütürge Belediye Reisi Mikail Asma Bıyığı birlikte ” Yaşanan depremlerde Pütürge’üstelik duygusal kaybı namevcut ancak depremlerde yıkılan veya hasar düz evlerimiz oldu. Ankara milletvekillerimiz geldiler bazen bölgeleri geziyoruz. Vatandaşların ihtiyaçları varsa çabucak engelleme ediyoruz. Türkiye’üstelik değme eve giren biberli hep Pütürgelilerin evinde yaşanıyor. Bütün milletimize önceki olsun” diye niteleyerek konuştu. – MALATYA

Share: