Başbuğ Büyükkılıç: “Sağlık çalışanlarımızın hakkını ödeyemeyiz”

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç, 14 Mart Tababet Bayramı dolayısıyla aynı mülahaza yayımladı. Başkan Büyükkılıç, “Önceki pandemi, sonrasında hareket afetinin arkası sıra düzenlenen mücadelede gelişigüzel ant ön safta yerlerini kayran afiyet çalışanlarımızın hakkını ödeyemeyiz” dedi.

Fedakarca fariza işleyen esenlik çalışanlarının 14 Mart Tababet Bayramı’nı tebrik kartı fail Büyükşehir Şehremini Dr. Memduh Büyükkılıç, mesajında hareket afetinin ardından düzenlenen mücadelede keyif çalışanlarının tıpkı el elan önemine belen etti.

Komutan Büyükkılıç, doktor tıpkısı belediye reisi namına, görevini layığıyla eden meslektaşlarının ve birlik afiyet çalışanlarının 14 Mart Tababet Bayramı’nı kutlayarak, “Tıpkı doktor başbuğ adına yurdumuzun ciharıyek köşesinde insanımız amacıyla, sağlığımız amacıyla fariza fail afiyet çalışanlarımıza minnettarlık duyuyor, şükranlarımı sunuyorum. Sağlık çalışanlarımız, zat sağlıklarını ve yaşamlarını de tehlikeye atarak canla başla uğraş ediyorlar. Evvel pandemi, sonrasında zelzele afetinin ardından hesaplı mücadelede afiyet çalışanlarımız layenkati çalışarak, ailelerinden ırak eşkâl, iri bir savaş örneği veriyorlar. Bütün dolay safta yerlerini kayran afiyet çalışanlarımıza biricik bir tane teşekkür ediyorum” diyerek konuştu.

“İnsanı yaşat kim mehabet yaşa”

Türkiye yüzyılının genişlik iddialı alanlarından birisinin üstelik sağlık olduğuna dikkat çekici Büyükkılıç, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bile anlatım ettiği kadar Türkiye Yüzyılımızın yeryüzü iddialı alanlarından biri bile sağlıktır. Biz keyif amacıyla varız, biz insanlar ve bakım amacıyla varız. İnsanı yaşat kim kerem yaşa felsefesiyle afiyet alanında fedakârlık ile himmet içerisindeyiz. Fedakarca fariza eden hem keyif çalışanlarımıza, hem üstelik Keyif Bakanımıza minnettar olduğumuzu belirtiyorum” ifadelerini kullandı.

Bu çerçevede yerli yönetimler olarak turizmde, sporda, eğitimde, kültürde, sanatta ve bilimde olduğu üzere esenlik alanını dahi haddinden fazla önemsediklerine vurgu özne Başkan Büyükkılıç, mesajında şunları söyledi:

“Kayseri’miz haddinden fazla şükür esenlik ile mezkûr, afiyet turizmi potansiyeli çok yüksek olan, sağlık altyapısı birlikte tüvana olan ayrımsız şehirdir. Domestik yönetimler namına Kanser Hastalarına Otama Sonrası Hizmet Merkezi, bire bir diğer adıyla Hospice projemizden, Rahatsız ve Marazlı Yakınları Misafirhanemize, adam ve sağlık odaklı projemiz olan Glütensiz Kafe’den Mıhlı Yaşam Merkezi’ne, Gezmen Uç ve Diş Sağlığı Kliniği’nden Besime Özderici Açık Hayat Merkezi’mize büyüklüğünde esenlik alanında yaptığımız ve yapmakta olduğumuz projelerimiz ile keyif alanına özel önem veriyoruz.”

Mesajında, ‘Sağlık çalışanlarımızın hakkını ödeyemeyiz’ diyen Büyükkılıç, “Bu vesileyle sağlıklı benzeri Türkiye üzere çalışmış, çaba göstermiş, hayatını kaybetmiş olan afiyet çalışanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, insanlığın geleceği amacıyla hayatını ortaya koyan keyif çalışanlarına başarılar diliyor, 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik ediyorum” dedi. – KAYSERİ

Share: