Bartın’da TOKİ ev kurası heyecanı yaşandı

Bartın’dahi TOKİ konut kurası heyecanı yaşandı

BARTIN TOKİ aracılığıyla Bartın’birlikte inşa edilecek 850 konut için kura çekişilişi gerçekleştirildi. Vatandaşların ağır rabıt gösterdiği ad çekme çekilişinde hak sahibi olanlar şişman bahtiyarlık yaşadı.

Cumhuriyet tarihinin sunma nazik toplumsal bölük projesi olan ‘İlk Evim İlk İş Yerim’ projesi dahilinde Bartın’birlikte 400, Amasra ilçesinde 100 ve Kozcağız beldesinde 350 görünmek için toplanmış 850 basamak nesir edilecek. TOKİ aracılığıyla mensur edilecek 850 hane üzere türe sahiplerinin belirlenmesi için kura çekilişi Bartın El Terbiye merkezi salonunda gerçekleştirildi. Konutlar üzere 16 bin 689 referans muteber referans sağlandı. Vatandaşlar kura çekilişine bati demet gösterdi. Ad Çekme çekilişinin yapıldığı salon baştan sona dolarken birçok vatandaşta kura çekilişini bina dışına kurulan dev ekrandan izlem etti.

Ad Çekme çekilişi öncesinde konuşan Bartın Valisi Nurtaç Arslan, “Zaman, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Altını tarihinin arz heybetli ve yeryüzü balaban sosyal basamak projesi yerine duyurduğu “İlk Evim, İlk İş Yerim” Projesinde vatandaşlarımızın aile sahibi olmaları yönünde mehabetli aynı hamle atıyor ve ilimiz amacıyla ad çekme çekimini gerçekleştiriyoruz. Öncelikle kura törenimize hepiniz tatlıca geldiniz diyorum. Sosyal şevket olma anlayışının bire bir gereği namına serencam 20 yılda TOKİ eliyle ülkemize ve ilimize kip haddinden fazla ev, amme hizmet binası ve sosyal donatılar kazandırılmıştır. “İlk Evim, İlk İşyerim Projesi” ile hayata geçirilecek bölük ve işyeri seferberliğiyle bile insanımızın eş ve işyeri sahibi olması kolaylaşacak, icar öder kadar servet sahibi olmaları sağlanacaktır. Bilindiği için Cumhurbaşkanımız aracılığıyla zar edilen Cumhuriyet Altını tarihinin yeryüzü iri toplumsal bölük projesine başvurular, 14 Eylül-31 Teşrinievvel tarihleri beyninde alınmıştı. Ülkemiz genelinde olduğu kadar, ilimizde de vatandaşlarımız Projeye iri tıpkısı ilgi gösterdi. İlimiz genelinde Bartın Merkezde 400, Amasra’dahi 100 ve Kozcağız’bile 350 bölük gelmek için zaman hep 850 hane amacıyla ad çekme çekeceğiz. 400 bölük amacıyla 13930, 100 basamak üzere 1553, 350 göz üzere 1206 vatandaşımızın başvurusu akseptans edildi. Bugün burada beş altı sonradan çekilecek kuralar ile ocak sahibi olacak cemi vatandaşlarımıza evlerinin aynalı olmasını diliyorum. Cenabıhak ödeme kolaylığı versin. Basit adı çıkmayanlara dahi en gücük sürede gönüllerinden güzeşte habbe talih olmasını Cesim Rabbimden diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, hakeza benzeri projenin uygulanmasına önderlik fail Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve koordinesini sağlayıcı Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Hedef Kurum’a şükranlarımı sunuyor, projenin ilimizde gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların peşi sıra başlayan kura çekiminde önceki talihlileri belirleyen topları Bartın Valisi Nurtaç Aslan çekti. Kuradan isimleri sâdır vatandaşlar balaban şenlik yaşarken mutluluklarını telefonla aradıkları yakınlarıyla paylaştı. Emekliler kategorisinden müracaat eden ve kura sonucu ev sahibi olmaya adalet kazanan Ahmet Yılmaz, “Valla haddinden fazla mutluyum. Bu üçüncü katılışım benim. Felek bugüne oldu. Allah devlete zeval vermesin. Ayrıksı diyecek aynı şeyimiz namevcut.” Şeklinde konuştu.

Share: