Bartın Mehabet Hastanesinin yıpranmamış yılda açılması planlanıyor

Bartın’de inşaatı süren 400 yataklı Bartın Fehamet Hastanesinin 2023’ün evvel yarısında açılması planlanıyor.

DOĞRU Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Mebus Yılmaz Bronz, Şiremişçavuş Mahallesi’nde 2018’de temeli atılmış ve yapımı bitmeme fail sayrılarevi inşaatında incelemede bulundu.

Burada müteahhit firma yetkililerinden bilgelik düz Tunç, gazetecilere, çalışmaların vahim şekilde sürdüğünü söyledi.

Hastanenin 400 yataklı planlanmasına rağmen 575 yatağa çıkabilecek kapasitede olduğunu, altyapısının buna göre yapıldığını aktaran Bronz, “127 bin dönüm yer üzerinde aynı alana inşa edilen hastanenin tutkun alanı 95 bin metrekare olacak. Hastanenin kaba inşaatının yüzde 90’ı tamamlandı ve çöz tesisat çalışmaları bile belirli aynı aşamaya geldi. Bartın Ihtişam Hastanesini 2023’ün evvel 6 ayında tamamlayarak Bartın’a ve bölgemize balaban bire bir keyif kompleksini kazandırmış olacağız.” diyerek konuştu.

Şehir hastanesi seviyesindeki hastanenin Bartın ve çevresine hizmet edecek çağcıl, balaban benzeri afiyet kompleksi olacağını dile getiren Tunç, şöyle devam etti:

“138 polikliniği olacak, hastane ivedili servisleriyle kadın, yavru ve oylumlu müstacel servisleri değişik olacak şekilde mensur ediliyor. 24 ameliyathanesi ve 66 tehlikeli bakım yatağı olacak. Tıpkı anda 24 faaliyetler bu hastanemizde olabilecek. 24 diyaliz ve 3 ayrı ivedi servis bölümü olacak. 730 araçlık belirgin ve sınırlanmış otoparkı var. Hastanemizde bütün branşlar bakım verecek. Anjiyo, duygu ameliyatı de karışma oluşmak amacıyla afiyet hizmetlerinin cemi gereklilikleri burada sonuç teknolojik imkanlarla sağlanmış olacak.”

Bronz, Bartın ve yer illerden sevklerle gelebilecek hastaların otama ve ameliyatlarının yapılabileceği esenlik kompleksi inşaatının acul bire bir şekilde sürdüğünü belirterek, “Bu balaban yatırımı Bartın’a kazandıran özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan girmek üzere Esenlik Bakanımıza teşekkürname ediyoruz.” dedi.

Share: