Balon fiyatları yükseldi, mevhum tura demet arttı

Palavra fiyatları yükseldi, sanal tura bağlam arttı

NEVŞEHİR – NEVŞEHİR – Tarihi ve kültürel değerlerinin yanı sıra ilginç saha oluşumları, vadileri, yer şeş ve düzlük üstü şehirleri ile Dünya’nın ve Türkiye’nin kebir turizm merkezlerinden olan Kapadokya bölgesinde yapılan palavra turlarına binemeyen yerel turistler sanal turlara atak ediyor.

Kapadokya Bölgesi ile özdeşleşen yunak çekicilik Palavra turları, buraya gelen turistlerin yarmak istediği aktivitelerin başında meydan alıyor. Sabahleyin er saatlerde periyot doğumu ile havalanan sıcak hava balonlarına binen turistler, bölgeyi adeta kuş bakışı izliyor. Gelgel koşullarının yarar olduğu günlerde tıpkısı anda havalanan 150’ye mail hamam hava balonu hem binenler üzere, hem dahi izleyenler amacıyla balaban aynı görsel ziyafet sunuyor. Akıbet günlerde yapılan zamlardan sonraları Kapadokya Bölgesini alarga tutulmak yerel turistler amacıyla imkansız kuzuluk geldi. 220 avroya kadar sâdır fiyatları ödeyemeyen domestik turistler, çareyi evet palavra turlarını yerde izleyerek yada 35 teklik mevhum turlara katılarak buluyor. Nevşehir’in Ürgüp ilçesine sınırlanmış Üçgüzeller mevkii’nde kâin palavra maketine binen yerli turistler, 3 boyutlu mevhum gözlük sebebiyle Kapadokya Bölgesini kuş bakışı strateji imkanı buluyor.

Vatandaşlardan Osman Kuvvetli, üstünlük korkusu olduğu ve fiyatının de berduş olduğu için mevhum devir yapmayı tercih ettiğini belirtti. İşletmeci Egemenlik Temir dahi, “Burada domestik ve ecnebi misafirlerimize benzeri bakım sunuyoruz. Bu işe önceden amacımız yükseklik korkusu olan misafirlerimize palavra tanıtımı yapmaktı. Gelen misafirlerimizin kimisinin faikiyet korkusu var, kimisinin da maddi durumu yarar değil. Alelhusus maddesel durumu uygun sıfır misafirlerimiz haddinden fazla istek ediyorlar. Bizde bu taleplerini karşılıyoruz. Burada balon turunun simülasyonunu yaptık” dedi.

Gerçeğine binmediğini belirten Osman Cemtekin ise, daha geçmiş hamam hava balonuna binmediğini, mevhum uçuşunda bol bir deneyim olduğunu dile getirdi.

Share: