Bakan Soylu: “Erdoğan’a bu ülkeye ve geçmişteki vasilik sistemine karşı çıkarak eş çıktınız”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Gezi olaylarını yaptılar herhangi bir yeri yakıp duman etmek istediler anlayışsız durmadınız. Recep Tayyip Erdoğan’a eş çıktınız. 17-25 Aralık’ı FETÖ sahtekarları yaptı izansız durmadınız. Recep Tayyip Erdoğan’a eş çıktınız. 6-8 Teşrinievvel olaylarını yaptılar, Recep Tayyip Erdoğan’a bu ülkeye ve geçmişteki vasilik sistemine cebin çıkarak topluluk çıktınız. 15 Temmuz’dahi belirgin ellerinizle beraber bu ülkede darbelerin pekâlâ mağlup edeceğiniz gösterdiğiniz.” dedi.

Yüreğir Ekin Merkezi’nde YANLIŞSIZ Parti Adana 103. İl Müracaat Meclisi Toplantısı düzenlendi. Toplantıya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, SELIM Parti Umumi Komutan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ve SELIM Fırka milletvekilleri ile çok sayıda partili katıldı. Toplantıda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Bu ülkede terörle savaşım geçmek istendi. İnsansız albeni aracı istendi, bu ülkede predatör istendi, Amerika’dan müzaheret edin terörü boğalım, hani tığ ittifakız müttefikiz bize havari olun destek olun, dediler. Onurumuzla gururumuzla oynadılar. Benzeri ülkeyi, bire bir milleti, benzeri Küçük Asya coğrafyasını 600 sene hep dünyaya sıdk götürücü, hiçbir yerde sömürge sıfır sömürge yapmayan bu milleti dişlemek istedikçe ezdiler. Döndüler rahmetlik Mendres’e hakaret ettiler. Yetmedi Demirel’in eşine taşlama ettiler. Yetmedi, ilk kez bir Cumhurbaşkanının anlı secdeye gidiyor diye kendisini sevdiğimiz sıcakkanlılık beslediğimiz rahmetlik Özal’a yapmadıklarını bırakmadılar. Yetmedi, merhum Erbakan’a neymiş Libya’ya gitmiş. Misafir ev sahibinin kuzusudur, çadıra çağırma etmişse çadıra harcama. Bire Bir çadırı rejim meselesi haline getirip zir kayırıcı etmeye çalıştılar. Başbakanlıkta hoca efendilere iftar verdi diye niteleyerek az daha Türkiye’yi sebil etmek amacıyla ellerinden gelen temas şeyi yaptılar” diye konuştu.

“Her şeyimizle uğraştılar”

Nazır Aristokrat, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Seçme şeyimizle uğraştılar. Bu ülkenin insanı sabahlara gecelere kadar çalıştı etti, zahmetli oldu. Zor maaşı alabilmek amacıyla akşamın saat altısında Ziraat Bankası uğrunda kuyruğa buyurmak zorunda kaldı; karda, yağmurda, çamurda. Bütün gazetelerde okuduk, bize bunları hep çektirdiler, zor maaşı sırasındayken kalp aksesi geçirdi, öldü diye, dondu ve öldü diye niteleyerek bunların değme birini yaşadık. Bize şunu hissettirmeye çalıştılar, biz olmadan size tek molekül yapmayız, kararı biz veririz. Sizin sahibiniz biziz, sizin bizim dışımızda adım atanınıza dahi taşlama valör iftira ederiz. Muhannet alçak ederiz, makul kavisli önemli değil kenef ederiz, dediler. Bunların değme birini yaptılar. Recep Tayyip Erdoğan’a üstelik aynısını yaptılar. Bu salona Sayın İl Başkanımızı davetiyle tıpkı bir tane özdek amacıyla geldim. Eğer gelmeseydim, ülkeme, milletime, kendime kusur yapmış olurdum. Cenabıhak sizden razı olsun, ayrımsız çağ olsun vurdumduymaz durmadınız.”

“Erdoğan’a bu ülkeye ve geçmişteki vesayet sistemine cebin çıkarak ehil çıktınız”

Nazır Aristokrat, “27 Nisan’ı yaptılar korkutmaya çalıştılar geri durmadınız, Yolculuk olaylarını yaptılar seçkin yeri yakıp sımak istediler mankafa durmadınız. Recep Tayyip Erdoğan’a erbap çıktınız. 17-25 Aralık’ı FETÖ sahtekarları yaptı hoşgörüsüz durmadınız. Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktınız. 6-8 Ilk Teşrin olaylarını yaptılar, Recep Tayyip Erdoğan’a bu ülkeye ve geçmişteki vesayet sistemine karşı çıkarak eş çıktınız. 15 Temmuz’birlikte örtüsüz ellerinizle beraber bu ülkede darbelerin kuşkusuz aşınmış edeceğiniz gösterdiğiniz. Ben müşavere meclisine gelmedim, benzeri iradenin partinin teşkilatının önünde saygıyla eğilmeye geldim. Allah sizden razı olsun.” ifadelerini kullandı. – ADANA

Share: