Bakan Kasapoğlu, Bolu’da olimpik yüzme havuzu açılışına katıldı Açıklaması

Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, imkanları güçlendirip sportmen yetiştirerek, tesis yaparak Türkiye’yi ayrımsız spor ülkesi haline getirdiklerini söyledi.

Bolu’bile olimpik yüzme havuzu açılışı nedeniyle düzenlenen törende konuşan Kasapoğlu, vatandaşların, gençlerin ve sporcuların her şeyin sunma iyisine müstahak olduğunu, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde sunma iyisini ortaya koymaya çalıştıklarını kaydetti.

Yarının şampiyonlarının bu tesislerde yetişeceğini dile getiren Kasapoğlu, Türkiye’nin 21 yıl boyunca Cumhur Reisi Erdoğan öncülüğünde eğitimden sağlığa, spordan ulaşıma mukavemetli çok alanda ıslah gerçekleştirdiğini dile getirdi.

Yatırımlar ile reformların mürekkebinde inanç, mücahede, ayn nuru, cebin teri, mücahede, millete olan bağıntı, aşk olduğunu aktaran Kasapoğlu, bu aşkla bilcümle alay malay elan tüvana ve gönençli yarınlara koştuklarını aktardı.

Kasapoğlu, Cumhuriyet’in 100. yılında Türkiye’yi daha bile ileriye germek üzere heyecanla, gururla yürüdüklerini belirterek, “Iz oyunları bozmuş, özlük göbeğini kendi kesen benzeri talih olmanın gururuyla yürüyoruz. İnsanlığın umudu, mazlumların sığınağı tıpkısı büyüklük olma, tarihten mevrut sorumluluğu henüz da ötelere, yeni nesillere taşıma farkındalığıyla yürüyoruz.” dedi.

Güçlü şehirlerin yaşayan toplumları yanında getirdiğine işaret eden Vekil Kasapoğlu, şehirleri sportif, toplumsal ve kültürel imkanlarla güçlendirirken, vatandaşlara dahi sakil kazandırdıklarını ifade etti.

Türkiye’nin her yerindeki spor tesisleri, yurtlar ve deneyimsizlik merkezlerinin vatandaşları karşılayacak nitelikte ve standartta olduğunu dile getiren Kasapoğlu, 20 yıl ilk yarışacak sporcu dahi bulamadıkları branşlarda zaman rekor üzerine rekor, madalya üzerine madalya geldiğini anlattı.

Kısıtlı imkanlardaki güçlükle binalarının bugün otel konforu ve henüz art standartlarda hizmet verdiğine bel eden Kasapoğlu, niceliği kadar niteliğiyle bile misilsiz olan bu sıkıntılı yapısının, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin gücünü, kudretini, taze odaklı envestisman anlayışını ortaya koyduğunu vurguladı.

Vekil Kasapoğlu, Bolu’birlikte 2002’de 16 olan toyluk ve spor tesisi envanterinin 50’yi geçtiğini, olimpik yüzme havuzunun envantere kazandırılıp halkın kullanımına sunulduğunu belirterek, “İmkanları birer birer güçlendirip, spora erişimi kolaylaştırarak, sportmen yetiştirerek, yapı yaparak, temas etmek temas etmek işleyerek Türkiye’yi bir spor ülkesi haline getirdik.” diye niteleyerek konuştu.

Salgın döneminde 5 milyon öğrenciye yüzme eğitimi verdiklerini tamlayan Kasapoğlu, açılışı yapılan tesiste yıpranmamış yıldızların yetişeceğine inandığını kaydetti.

“(İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi Protokolü) Bu tıpkısı inhina”

Kasapoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladıkları “İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi Protokolü” çerçevesinde antrenörlerin ilkokullarda görevlendirilmesiyle, öğrencilerin mezun olmadan önceki bir spor branşını öğrenmelerini sağlayacaklarını anlattı.

Çalışmanın çok nadir olduğuna işaret fail Kasapoğlu, “Bu hangi gitmek? Gelişigüzel çocuğumuzun ilkokuldan bir spor branşını haddinden fazla ferah merhale düşünülerek çıkışlı olması demek. Bu aynı devrim. Bu, ülkemizin bugünleri, yarınları hesabına etkisini, başarısını daha kıpırdak hissedeceğimiz tıpkısı devrimin ilk etabı. Bu çalışmaların meyvelerini çokça kısa sürede bu yetenekli gençlerimizle gelişigüzel toplayacağımıza özden inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Gençlerin ve çocukların yarınlara dayalı hayallerini büyütebilme arzusuyla çalıştıklarını nâkil Kasapoğlu, Türkiye’nin uygarlık kervanını esasen gençlerle alay malay ebediyen yürütmeye devam edeceklerini dile getirdi.

Konuşmanın peşi sıra Bakan Kasapoğlu, Vali Erkan Kılıç, SELIM Parti Bolu Milletvekilleri Fehmi Küpçü ile Dilek Münevver, YANLIŞSIZ Parti İl Başkanı Suat Güner, kat müdürleri, hava amirleri, sporcular ve antrenörlerin katılımıyla olimpik yüzme havuzunun açılışını yaptı.

Kasapoğlu ve protokol üyeleri, daha sonra havuzda incelemelerde bulunup, yetkililerden bilgelik aldı. Delege belgesi verdiği sporcularla yadigâr fotoğrafı çektiren Kasapoğlu, antrenörlerle basına bağlı güruh gerçekleştirdi.

Share: