Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov: “Türkiye’de yaşanan yer sarsıntısı faciasına karşın bu insanların yaşayan maneviyata erbap olmasına şahit olduk”

– Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov: ” Türkiye’de yaşanan deprem faciasına rağmen bu insanların hararetli maneviyata sahip olmasına tanık olduk”

BAKÜ – Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra Türkiye’ye yaptığı ziyarete ilgili, “Kahramanmaraş’ta ev üyelerini kaybetmemiş kimesne yoktu. Bilcümle bu faciaya karşın bu insanların ne kadar kuvvetli ve tüvana maneviyata eş olmasına tanık olduk” dedi.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Hocalı Katliamı’nın 31. yıldönümüne ilgilendiren aktiflik düzenlendi. Etkinliğe Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov başta atılmak için Bakü’de canlılık gösteren ecnebi diplomatlar da katıldı. Bayramov, etkinlik sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Türkiye’de yaşanan deprem faciasını gözle görmenin kendisi üzere çok bati ve sarsıcı olduğunu tamlayan Bayramov, “Beni orada iki iş haddinden fazla etkiledi. Birincisi dünyada bu çapta faciayla yüz yüze eksik çok bir iki büyüklük olur ki; ona karşı mesai yapılabilsin. Kardeş Türkiye bunu yapmıştı. İkinci mesele şu ki genişlik kısık faciayı muammer Kahramanmaraş’ta ocak üyelerini kaybetmemiş kimesne yoktu. Hep bu faciaya karşın bu insanların hangi kadar akva ve ateş parçası maneviyata topluluk olmasına şahit olduk. Bu insanlar kıyamet yaşamıştı amma çok güçlülerdi. Bu insanlar kendilerine inanıyorlardı, devletine inanıyorlardı ve bu faciaya karşı haddinden fazla erkekçe bakıyorlardı. Bu sanıyorum Türkiye’nin sunu iri gücü, Türkiye’nin genişlik iri varlığıdır ve bu faciaya bunu tıpkısı posta henüz ispatladı” ifadelerini kullandı.

Share: