Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov: “Türkiye’de yaşanan sarsıntı faciasına rağmen bu insanların hayat dolu maneviyata cemaat olmasına şahit olduk”

– Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov: ” Türkiye’de yaşanan deprem faciasına rağmen bu insanların canlı maneviyata ehil olmasına tanık olduk”

BAKÜ – Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra Türkiye’ye yaptığı ziyarete ilişkin, “Kahramanmaraş’ta sülale üyelerini kaybetmemiş kimesne yoktu. Bilcümle bu faciaya karşın bu insanların ne büyüklüğünde akva ve dinamik maneviyata sahip olmasına tanık olduk” dedi.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Hocalı Katliamı’nın 31. yıldönümüne ait aktiflik düzenlendi. Etkinliğe Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov özellikle almak için Bakü’de elektrik gösteren yabancı diplomatlar üstelik katıldı. Bayramov, aktiflik sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Türkiye’de yaşanan deprem faciasını gözle görmenin kendisi amacıyla haddinden fazla bunaltıcı ve sarsıcı olduğunu belirten Bayramov, “Beni orada iki iş çok etkiledi. Birincisi dünyada bu çapta faciayla karşı karşıya noksan çokça bir iki talih peki kim; ona cebin mesai yapılabilsin. Kardeş Türkiye bunu yapmıştı. İkinci maslahat şu ki arz bunaltıcı faciayı yaşamış Kahramanmaraş’ta sülale üyelerini kaybetmemiş kimesne yoktu. Bütün bu faciaya rağmen bu insanların ne kadar akva ve tüvana maneviyata erbap olmasına şahit olduk. Bu insanlar kıyamet yaşamıştı amma çokça güçlülerdi. Bu insanlar kendilerine inanıyorlardı, devletine inanıyorlardı ve bu faciaya alın çok mertçe bakıyorlardı. Bu sanıyorum Türkiye’nin genişlik nazik gücü, Türkiye’nin sunma balaban varlığıdır ve bu faciaya bunu tıpkı defa elan ispatladı” ifadelerini kullandı.

Share: