Ayrımsız linke tıkladı, hayatı kâbusa döndü… Doktora ‘oltalama’ tuzağı: Tekmil parasını kaybetti

Doktor Nursen Bahtiyar’nun babası kasım ayında us kanaması geçirdi. Mutlu tedavi masraflarını durdurmak amacıyla evini sattı ancak masrafların karşılanması üzere imdi paraya gerekseme vardı. Bahtiyar o nedenle parasının ayar kazanması amacıyla Türkiye’de çokça tanıdık bir kripto mülk borsasına envestisman yaptı.

TELEFONUNA GELEN BİR ENDIŞE İSE PAHALIYA MALOLDU

Mutlu “Telefonuma bir tasari geldi benim borsadaki kâin paramın yüzdelik 15’i büyüklüğünde coin verileceği yazıyordu. oradaki linke tıkladım ve orada açılan sayfada benim borsamın methal sayfasıydı. oraya kullanıcı adı ve parolamı yazdım” dedi ama adına erişemedi. Doktor Bahtiyar “Kuşkulandım bir ayyarlık mı yapılıyor zira ilişim açılmıyordu içime de bire bir endişe düştü. şifremi değiştirdim” ifadelerini kullandı.

‘HESABINIZI KURTARACAĞIZ’ DİYEREK İŞLEMLER YAPTIRDILAR

Bahtiyar dakikalar bilahare ise 0850’li numaralı hattan arandı. Telefonun ucundakiler kendilerini müşteri hizmetleri namına tanıttı. Dolandırıcılar temas şeyi mufassal ince hesaplamıştı ayrımsız istekli bire bir azrail hizmetleri kabilinden mutlu arayan o kişiler asude olun hesabınızı kurtaracağız diye 43 yaşındaki doktora çeşitli işler yaptırdı.

Bahtiyar, “Borsa bindi maili diyerek bir mail vardı bunu kopyalayıp yapıştırmamı oradan birlikte buradaki cüzdana göndermemi istediler” dedi. Bahtiyar eksiksiz işlemleri yaptı ve müşteri hizmetlerini aradı. Temel ise o zaman ortaya çıktı. Telefondakiler “Biz sizi aramadık, bu bizim numaramız değil” dediler

Hekim Nursen Bahtiyar’nun demincek yegâne isteği kaybettiği birikiminin bulunması…

Share: