Aylin Cesur’dan “Kapatılacak Hastanemiz Bulunmayan” Açıklamasını Fail Nazır Koca’ya: “Sebep Hastanelerden Hicret Hazırlığı İstenmiştir?”

İYİ Tümen Isparta Saylav Aylin Korkusuz; Ankara Onkoloji Hastanesi’nin kapatılarak Etlik Kent Hastanesi’hangi taşınması iddialarının asılsız olduğunu belirterek “Kapatılacak hastanemiz bulunmayan” açıklamasının işleyen Keyif Bakanı Fahrettin Insan’ya; “Bu seçim sonrasına ertelenen ayrımsız karar mı? Değilse sebep hastanelerden barhana hazırlığı istenmiştir” diye sordu.

Afiyet Bakanı Fahrettin Herif, Ankara Onkoloji Hastanesi’nin kapatılarak Etlik Site Hastanesi’ne taşınması planı ile ait tartışmalar sürerken, toplumsal medya hesabında açıklama yaptı.

Herif, “Ankara Etlik Şehir Hastanesi 28 Eylül’bile açılıyor. Bu hastanenin açılışı sebebiyle Onkoloji Eğitim Bilimi Araştırı Hastanesi ile Dışkapı Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesinin kapatılacağı yönündeki iddialar asılsızdır. Kapatılacak hastanemiz namevcut. Kurum duyulacak yıpranmamış tıpkısı hastanemiz var. Alımlı Çalımlı olsun” dedi.

İYİ Fırka Isparta Milletvekili Aylin Korkusuz, Âdem’nın açıklamalarının arkası sıra içtimai medya hesabında; şu değerlendirmeyi yaptı:

“Çokça muhtemel kamuoyu baskısına dayanamayarak Sayın Bakanı Fahrettin Kayırıcı Ankara Onkoloji Hastanesi’nin kapatılmayacağı açıklamasını yapmış. Bu gür fen, amma çok muhik sorular var cevapsız küsurat! Bu intihap sonrasına ertelenen aynı karar mı? Değilse illet hastanelerden muhaceret hazırlığı istenmiştir? Etlik hastanesinde çalışacak personel, Ankara Onkoloji ve Dışkapı Hastanesi’nden alınacaksa zaten kem personelli hastaneler kuşkusuz mıhlı bakım verecektir?”

Yürekli, Vekil Âdem’nın “Kapatılacak hastanemiz namevcut” açıklamasından geçmiş, şu açıklamayı yapmıştı:

“Bilkent Şehir Hastanesi açılırken, Ankara’da 7 şifahane kapatıldı. Yapmayın dedik dinletemedik, Pandemide üstelik hangi büyüklüğünde yanlış olduğunu gördük. Deminden Etlik Şehir Hastanesi açılıyor ve 5 sayrılarevi kapatılacak! Uzmanlar bağırıyor kavisli diye, duyun:

Yılda 400 bin hastaya poliklinik, 25 bin hastaya yataklı otama hizmeti veren Ankara Onkoloji Hastanesi’ni, Etlik Şehir Hastanesi amacıyla heba etmenizi aynı hekim yerine söylüyorum; aklım ve vicdanım almıyor! Şehir hastanelerini beslemek amacıyla Ankara Onkoloji Hastanesi kapatılamaz. Afiyet Bakanlığı’nın onkoloji alanında tek art hastanesi Ankara Onkoloji Hastanesi ulaşım kolaylığı, oturmuş sistemi, bilcümle Türkiye’den gelen hastalar ve andıran mihman evleriyle refakatçileri üzere çokça gerekli tedavi merkezi. Etlik Kent Hastanesi uğruna kapatılması nazik yazık, yapmayın!

Kurulduğu 1956’dan bugüne bekâr Ankara’dan değil Türkiye’nin her yerinden kanser hastalarının geldiği, yüzlerce doktorun yetiştiği, binlerce hastanın tedavi edildiği Ankara Onkoloji Hastanesi kapatılamaz. Bu hataya düşüp, tedavisi aksayacak kanser hastalarının vebalini almayın. Bu keyif! Farklı hataların asker geç telafisi var amma sağlıkta bulunmayan! Soruyorum: Hani vicdan? Hani olgun? Hani çağdaşlık? Hani ettiğiniz Hipokrat yeminleri? Kadın dönün yanlıştan; bu kadar zer bire bir afiyet kurumunu kapatmayın!”

Share: