Aydınlık bilgi: Münevver’ın sultanları yeni sezonda ‘Otizm’e ilgi çekecek

Selatin Ligi’nde savaş eden Vazıh Büyükşehir Belediye spor Eş Uçan Top Takımı 2022-2023 Uçan Top Sezonu formalarını düzenlenen merasim ile tanıtılırken, Aydınlık’ın sultanlarının bakir sezonda otizme dikkat çekeceği belirtildi.

Selatin Ligi’nde oynayan ve minval tasarımlarıyla yetişkin içtimai konularda kamuoyunda farkındalık oluşturan Kültürlü Büyükşehir Belediyespor Kadın Uçan Top Takımı 2022-2023 Uçan Top Sezonu formalarını tanıttı. Üzerinde ‘otizmin farkındayız’ mukayyet formalar ile kamuoyunun karşısına sâdır Vazıh’ın sultanlarının yeni mevsim formaları iri tabiat topladı. Kültürlü Atatürk Spor Kompleksi’nde düzenlenen format lansman töreninde mütekellim Ziyalı Büyükşehir Belediyespor Başkanı Polat Bora Mersin, “Okumuş Büyükşehir Belediyespor Kulübü yerine, ‘spor yalnızca spor değildir’ sloganı ile çalışmalarımızı kesintisiz kendisine sürdürüyoruz. Bizler dahi sporu yemeden içmeden spor kendisine görmüyoruz. Vazıh Büyükşehir Belediyemiz üzere Büyükşehir Belediyespor Kulübümüz birlikte değme ahit içtimai sorumlulukların bilincindedir. Bu bilinçle terimizle ıslattığımız formalarımızda temas sene bire bir içtimai sorumluluk projesine düz vermeye çalışıyoruz. Güzeşte yıl şiddetin değme türlüsüne karşı duruşumuzu formamıza işlemiştik. Formalarımızda bu yıl ise otizm farkındalığına düzlük veriyoruz. Otizmin tıpkı farkındalık ve farklılık olduğunun bilincindeyiz” dedi.

“Seçkin 2 çocuktan biri otizmli olacak”

Yapılan araştırmalar neticesinde tahminî 15 yıl sonra eskimemiş doğan temas 2 çocuktan birinin otizmli adına dünyaya gelebileceğinin hesaplandığını kaydeden Mersin Ağacı, “Bili insanlarının yaptığı sonuç araştırma verilerine göre, her 54 çocuktan tıpkı tanesinin otizmli adına dünyaya geldiği ve bu oranın seçkin sabık sene elan dahi arttığı ortaya çıkıntı ayrımsız gerçektir. daha çok kısaca 15-20 sene içerisinde her 2 çocuktan tıpkı tanesinin otizmli namına dünyaya gelebileceği hesaplanmaktadır. Ortaya sâdır veriler ışığında otizme karşı hepimizin bilinçlenmesi gerektiği ayrımsız gerçektir. Aydınlık Büyükşehir Uray Başkanımız Korkunç Çerçioğlu’nun önderliğinde, Büyükşehir Belediyemiz ilçelerimizde açtığı içe yöneliklik destek merkezleri ile bu farkındalığı arttırarak, toplumun gelenine yaymaktadır. Biz da takımımızın formasında otizmin farkında olduğumuzu gösteren Büyükşehir Belediyemizin bu duyarlılığına katkıda çıkmak istedik. Vazıh Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün herhangi bir paydaşı otizmin farkındadır. Bu sene formamızı başarı aşkıyla olduğu kadar otizmli erat için da ıslatacağız” diyerek konuşarak 2022-2023 Uçan Top Sezonu’nun kandırıcı olmasını diledi.

Aydınlık Büyükşehir Belediyespor Eş Uçan Top Takımı oyuncusu olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren sportmen Emine Arıcı, “Formalarımızın hazırlanması konusunda mızıka menajerimiz Sabri Duygusal abimize çok teşekkürname ediyoruz. Bu şekilde tıpkı ayrıntılı düşünce bizim için bile motive edici oldu. Geçtiğimiz sezon kadına çaba ile ait benzeri hat ile sahadaydık. Bu zaman üstelik otizme ilgi çekeceğiz. Bu soy sosyal farkındalık oluşturacak şeyleri sporun beraberinde gösterebilmek gurur verici. Bu ailenin bir ferdi olduğum amacıyla çokça mutluyum” dedi.

Görgülü Büyükşehir Belediyesi’nin ve Aydın Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün toplumsal farkındalık oluşturacak konulara ehemmiyet verdiğini tamlayan sportmen Başka Nur Çetiner ise, “Voleybol ülkemizde müstehap tıpkı spor ve maçlarımız bile nazik kitleler vasıtasıyla bent görüyor ve izleme ediliyoruz. Kulübümüzün ve Aydınlık Büyükşehir Belediyesi’nin bu hat konulara çok önem verdiğinin bizler üstelik bilincindeyiz. Ne kadar haddinden fazla âdem otizmin bilincinde olursa, hangi büyüklüğünde çokça herif bu konuda ses çıkartırsa hepimizin için bire bir o kadar ferah peki. İleride kimsenin başına ne geleceğini nelerle karşılaşacağımızı bilmiyoruz. O yüzden bu soy konulara önderlik edilmesi hem uçan top hem bile spor camiası için heybetli ayrımsız nitelik” ifadelerini kullandı. – AYDIN

Share: