Artvinli Zahmetli Öğretmene, Hiç Gitmediği Düzce’den Otoyol Habersizce Intikal Cezası Kesildi

GARAZ İSTANBULLU

Artvin’in Ardanuç ilçesinde oturan emekli sarıklı Mehmet Katarakt’ya, hayatı süresince on paralık gitmediği Düzce’den otoyol gişesinden çaktırmadan intikal cezası gönderildi. Aksu, hayatı boyunca gitmediği İstanbul- Ankara otoban yolu üzerinde mevcut Düzce organize uran bölgesinde aracıyla geçiş ihlali yaptığı gerekçesiyle bildiri edilen ukubet karşısında şaşırdığını tabir ederek yetkilerden bu durumun araştırılmasını istedi.

Artvin, Ardanuç’ta oturan zahmetli hoca Mehmet Katarakt, 10 yıl önceki otobüsle bire bir kere Bursa’ya gittiğini, ince zamandır Artvin devlet dışına aracıyla çıkmadığı halde 4 gün geçmiş postacının kendisine çaktırmadan geçiş cezası beyanat ettiğini söyledi. Katarakt’ya 01.02.2022 tarihinde, saat 18: 42’de İstanbul-Ankara Otoyolu Düzce OSB noktasından gizliden gizliye intikal yaptığı gerekçesiyle bütün 106,25 TL idari para cezası kesildi.

Mehmet Katarakt şunları söyledi:

“Emekli öğretmenim Artvin’in Ardanuç ilçesinde oturuyorum. Bunu pekâlâ anlatacağımı bilemiyorum. 3 dönem geçmiş benekli kağıt getirdi. Açtım baktım kim tıpkısı gidiş geliş cezası. Trafik cezasında Düzce otoyol yolu yazıyor. Benim hayatta o yollara gittiğimi hiç hatırlamıyorum. Artvin ili dışına çıkmamışım bu aracımla gelişigüzel. Biraz antika karşıladım daha filhakika bu zahir tıpkısı olaydır. Başıma henüz başlangıçta hakeza tıpkısı olay dahi gelmedi ve böyle bir olaya da maruz kalmadım. Doğrusu garip karşıladım. Ben aracımla birlikte Artvin’in dışına da çıktığım yoktur. Cezaya maruz kaldım ve bunun nedenini araştırıyorum. Andıran attık ilgili adrese henüz, oradan birlikte cevap gelmedi. On Paralık gittiğim yoktu 10 sene içerisinde ayrımsız tek Bursa’ya gitmişimdir otobüsle, o birlikte o yoldan geçmiyor zaten. Cezanın kesildiği 01.02.2022 tarihinde geçtiğim tespit edilmiş amma hayatta ben o yola gitmemişim, kullanmamışım o yolu. Talebim olayın araştırılması, bu cezanın nerden geldiğini, kuşkusuz kaynaklandığını, her usulsüzlük var mı bulunmayan mu, kopyalama kabilinden tıpkısı şeyler mi varmış. O format olaylar varmış acaba onlarla ait benzetme midir nedir bilemiyoruz. Araştırılmasını arzu ediyoruz yetkililerimizden.”

Share: