Artvin Milli Terbiye Müdürü Acara, anaokulunu müzakere etti

Artvin Milli Eğitim Müdürü Fahri Acara, Milli Buyruk Anaokulu’nu görüşme etti.

Öğrencilerle yakından ilgilenerek öğretmenlerle tıpkısı müddet ahbapça fail Enerjik, planlı eğitim tedrisat faaliyetlerine ilgili hikmet aldı.

Çevik, burada yaptığı konuşmada, okul öncesi eğitimi haddinden fazla önemsediklerini belirterek, araştırmalara göre ekol öncesi yetişek deneyimi dinç çocukların hanay ve meslek başarılarının henüz erdemli olduğunu söyledi.

Bu anlamda devletin peş politikaları ve Milli Eğitim Bilimi Bakanlığının ciddi planları doğrultusunda Artvin’dahi meslek öncesinde okullaşma oranlarının gelişigüzel geçen sene elan de arttığını dile getiren Acar, bakanlığın meslek öncesinde 5 gözyaşı grubunda yüzde 100, 4 yaş grubunda yüzde 75, 3 gözyaşı grubunda üstelik yüzdelik 50 okullaşma hedeflerini idrak etmek üzere olduklarını belirtti.

Artvin’de 5 yaş grubunda adresleri tespit edilemeyen, yer değiştiren kollar olduğunu kaydeden Acar, bu öğrenciler dışında 5 yaşındaki çocukların hepsinin meslek öncesine devamının sağlandığını rapor etti.

Çevik, “Ayrıca karye dirim merkezlerindeki ana sınıflarında ve el eğitimi kurslarında devletimizin tamlık olanaklarını kullanarak çocuklarımızın zihinsel, fiziki ve ruhiyat gelişimlerini destekleyici çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Okul öncesi eğitimde hayat dolu olduğumuzda tüm eğitim bilimi kademelerimizin daha yaşayan olacağına inanıyoruz. Bizler de bu kapsamda faal oluşmak üzere elimizden mevrut bütün çalışmalarımızı yapıyoruz.” diyerek konuştu.

Share: