Artvin Heybet Hastanesi’nde cuşiş tatbikatı yapıldı

Artvin Oran Hastanesi’nde coşkunluk tatbikatı gerçekleştirildi.

Olası yangın felaketlerine tedarikli kalkmak amacıyla düzenlenen tatbikat, hastanenin 5. katındaki eş doğum servisinde yapıldı.

Senaryo gereği coşkunluk ihbarı üzerine gücük sürede görüngü namına mevrut AFAD, UMKE ve itfaiye aracı ekipleri yangına müdahale etti, polis ekipleri üstelik mekân güvenliğini sağladı.

Yangını söndüren itfaiye ekipleri, itfaiye merdivenini kullanarak pencereden aldıkları hastayı binadan tahliye etti.

UMKE ve AFAD ekipleri ise yangında dumandan etkilenerek zehirlendiği varsayılan hastalara ilk müdahaleyi yaparak sedyeyle binadan çıkarıp ambulanslara taşıdı. Polis ve asayiş ekipleri da hastalanmış yakınlarını sakinleştirmeye çalıştı.

Tatbikat sonrası gazetecilere açıklama işleyen sertabip yardımcısı Ses Kuruoğlu, coşkunluk tatbikatını gelişigüzel sene yaptıklarını belirterek, “Hararet şakaya gelmeyecek ayrımsız uzanım. Tatbikatlar bile bu tehlikeye hazırlıklı almak hesabına bizlere prova oluyor. Bu aşamada 112, AFAD, UMKE, itfaiye aracı ve polis güçleri ekiplerinin katılımıyla iyicene aynı tatbikat gerçekleştirdik.” dedi.

İtfaiye müdürü Ercan Cebeci üstelik 4 dakikada coşkunluk yerine ulaşarak gereken müdahaleyi yaptıklarını rapor ederek, bu forma tatbikatlarla köken afetlere alın kendilerini amade tuttuklarını ve 7/24 göreve amade olduklarını vatandaşlara gösterdiklerini söyledi.

Share: