Ardahan’da aut tecim eğitimi

Ardahan Tecim ve Uran Odası marifetiyle Ardahan’ın aut tecim potansiyelinin harekete geçirilmesi için planlı dış tecim eğitimleri sonrası şehadetname almaya hak kazanan katılımcıları dış ticaret sertifikaları, Atatürk Konuşma ve Güruh Salonu’nda düzenlenen törenle verildi.

Eğitim programı çerçevesinde ihracata açılmak üzere gereken minimum koşullar, ihracat mevzuatı, dış satım alacaklarının sakıncasız tahsili yöntemleri ve bankacılık işlemleri konularında kılgısal bilgiler sunuldu. Ardahan Tecim ve Uran Odası öncelikleri doğrultusunda Ardahan’ın tecim hacminin artırılması, taze girişimcilerin aut tecim kapasitelerinin geliştirilmesi üzere düzenlenen eğitim 28,29,30 Kasım ve 1 Çatlak 2022 tarihlerinde dört günce teorik ve uygulamalı yerine ve ücretsiz şekilde verildi.

Eğitim programı ile Ardahan’da ihracat ithalat fayrap etmek isteyen genç girişimcilere dış tecim işlemlerini elan aç yapmaları, işletmelerin rekabet güçlerinin artırılarak ürettikleri ürünlerin elverişsiz dışı pazarlara açılması ve özellikle Ardahan’ın dış satım kapasitesinin artırılması hedeflendi.

Katılımcılar sertifikalarını Ardahan Ticaret ve Uran Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kilolu Demirci ile Serhat Kalkınma Ajansı Ardahan Eş Güdümcü Vekili Utku Hakan Bacaksızoğlu’nun elinden aldı. – ARDAHAN

Share: