Antalya’dan geldi sokak sokak dolaşıp kayıp kardeşini arıyor

Antalya’de cıvıl cıvıl Abdullah Altun şizofreni hastası olan 34 yaşındaki kardeşi İrfan Altun’u otama üzere getirdiği İstanbul Sultangazi’de hastaneye götürdüğü esnada benzeri entelekt dalavere sonucunda kaybetti. Günlerdir kardeşinden ati iyice haberleri muntazır Altun sokak çıkmaz gezerek elindeki ası ile kardeşini arıyor. Altun kardeşini bulan ya üstelik olgun veren kişiye 10 bin TL dürü vereceğini belirtti.

Antalya’birlikte hararetli Abdullah Altun şizofreni hastası olan 34 yaşındaki kardeşi İrfan Altun’u otama üzere getirdiği İstanbul Sultangazi’de hastaneye götürdüğü esnada tıpkısı enstantane dalavere sonucunda kaybetti. Günlerdir kardeşinden gelecek pir haberi bekleyen Altun sokak çıkmaz gezerek elindeki afiş ile kardeşini arıyor. Kardeşini bulan evet bile marifet alan kişiye 10 bin TL bergüzar vereceğini tamlayan Altun “Kardeşim şizofreni hastası ayın 8’inde otama amacı ile İstanbul’a getirdim saat 13.00 sıralarında evden çıktık ve tedaviye gidiyorduk. Teyzem yanımdaydı kendisi geride kalınca ona muavenet etmek istedim o esnada tıpkı telefon geldi ve bu esnada benim dikkatim dağıldı. Kardeşimi kuzenim ile sanıyordum o ise benimle sanıyormuş telefonu kapatınca kardeşimin kaybolduğunu ayırt ettim. O günden beri arıyorum ve bakmadığım meydan kalmadı. İlk eyyam telefonlar gelmeye başladı umutlandık amma herhangi bir gittiğimiz noktada kendisi benzeri kadem önde olduğu için bulamadık. Son günlerde telefonlarda kesilince umudum kesilmeye başladı. Akli dengesi durumunda değil ve lacerem yaşıyor elbette geçiniyor aklım almıyor” dedi.

Abdullah Altun “Buradaki evcil basındaki rüfeka ile bağlantı kurduk iyi olsunlar ellerinden mevrut yardımı bizden esirgemediler ve bütün fotoğraflarını paylaştılar. İlk günlerde duyar vatandaşlardan telefonlar geliyordu ama kardeşimi ararken arayıp kardeşini bulundu mu diye dolma geçenler ve telefonu yüzüme kapatanlar oluyor. Benim elhak gaflet uykusu düzenim kalmadı yemekten kesildim konusunda böyle dengesiz insanlar ile karşılaşıp benimle hezel etmeleri basit çokça üzüyor. Kendisinin halen buralarda olduğuna eminim ve onu bulana kadar bile gitmeyeceğim. Yeter ki ayrımsız zaman ilk onu bulayım onun için umum gücümü kullanıp sonuna kadar aramaya devam edeceğim. Ben vakit kaybetmeden izleyenlerden müzaheret istiyorum. Eğer kardeşimi bulan olur ve bizimle kontak kuranlar tamam ise namına 10 bin TL dürü vereceğim. Kardeşimi görenler lütfen benimle bağlanak kursun Allah rızası amacıyla” şeklinde konuştu. – İSTANBUL

Share: