Antalya’da taksicilere İngilizce, Almanca, Rusça öğretilecek

Antalya’da taksicilere asıl düzeyde İngilizce, Almanca ve Rusça kursları verilecek.

Antalya Valisi Ersin Yazar, taksici esnafı ile tıpkısı araya geldi. Sorunları ve talepleri dinleyen Muharrir, turizm kenti Antalya’birlikte turistlerle evvel karşılaşan kişilerin taksiciler olduğunu belirtti.

Antalya’nın aynı acun şehri olduğunu aktaran Yazar, “Antalya’ya milyonlarca seyyah geliyor, 10 dolaşma kalıyor ve izlenimini anlatırken ‘Türkiye’ diye bahsediyor. Bu yüzden 85 milyonun yükü omuzlarımızda. Yaptığımız herhangi bir işi acun standartlarına bakarak yapmalıyız. Tarımı birlikte taksiciliği dahi ticareti da yaparken Türkiye’yi katakulli ettiğimizi unutmamalıyız.” ifadelerini kullandı.

Taksicilere ecnebi dil bilip bilmediklerini soran Müellif, kente gelen turistlerin ecnebi dili olmayan taksici ile ağırbaşlılık yaşadıklarını bildirdi. Buna müteveccih ayrımsız mesai zarfında olduklarını nâkil Müellif, şunları kaydetti:

“Boşluk itibarıyla bilcümle planlamalar bitecek ve sonrasında taksicilerimize asıl düzeyde İngilizce, Almanca ve Rusça öğretmeye başlayacağız. Çünkü misafirlerimiz gideceği yerleri taksicilere anlatamamaktan çok çok yakınıyor. Bu problemi çözeceğiz. Sizi yormadan yapacağız bu işi on paralık alçalma etmeyin. Lütfen yaptığınız işin bilcümle boyutlarını düşünün ve müşterinize iri davranın. Çok eke ve ciddi aynı gelişim yapıyorsunuz.”

Yazıcı, görüşme sonrası esnafa mübarek kazançlar diledi.

Ziyarette Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Durmuş Mürtefi Aslan, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, Şoförler Odası Başkanı Mehmet Mehabetli Parafin de kayran aldı.

Share: