Antalya ve belde illerde KPSS heyecanı başladı

Antalya ve belde illerde Istimara, Güzel ve Akort Merkezince (ÖSYM) 31 Orak Ayı 2022’de düzenlenen oturumları bozma edilen 2022- KPSS Lisans Genel Kabiliyet-Genel Kültür Sınavı başladı.

Adaylar, saat 10.00’de başlayan sınavlar için erken saatlerde imtihan salonlarına geldi.

Sınava giriş belgeleri ve kimlikleri arama edilerek salonlara alınan adayların çanta, şapka, saat, cüzdan kadar aksesuarlar, cep telefonu, anahtarlık, kablosuz bildirişim sağlayıcı cihazlar, kulaklık, kolye, hızma, bilezik, yüzük, broş, cam ve maden içerikli eşyalar, elektronik-mekanik cihazlar, müsvedde kağıt, defter, öğüt notu, pusula, sözlük, yıllık, ceride ve bire bir yayınlar ile liste, pergel, açı ölçer ve tıpkı araçları yanlarında bulundurmalarına cevaz verilmedi.

Akdeniz Üniversitesi Literatür Fakültesi’ne kapının kapanmasından bilahare koşarak ulaşan bire bir avrat namzet, medrese yetkililerinin saatin tam 10.00 olduğunu ayırt etmeleri üzerine kapı açılarak derun alındı.

Bir birçok an sonraları mevrut benzeri ayrıksı kadın aday de binaya giremedi.

Isparta’üstelik ise Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde sınava geç kalan tıpkısı eş aday gözyaşlarını tutamadı.

Sınav yetkililerine “Otobüsten inerken kimliğimi düşürmüşüm. E-devletten hüviyet cüzdanı çıkartmak amacıyla kırtasiyeye gittim. Kânunuevvel geçmiş.” diye niteleyerek durumunu anlatan avrat namzet, sınav methal saatinin geçtiği gerekçesiyle binaya alınmadı.

Adaylara, 120 sorudan oluşan genel kabiliyet ve genel ekin testleri için 130 zaman müddet verildi.

Muğla ve Burdur’dahi de oturum başladı.

Share: