Anayasa ve Doğruluk Muhtelit Komisyonu toplandı

Esas ve Hak Katışık Komisyonu toplandı

ANKARA Esas ve Türe Kompozit Komisyonu toplandı.

Esas ve Doğruluk Kompozit Komisyonu CHP Mersin mebus Yüce Dirayetli Başarır ve İYİ Tümen Kocaeli saylav Lütfü Türkkan’ın ayrıcalık fezlekelerini görüşmek amacıyla toplandı.

Yarkurul toplantısının arkası sıra Komite Başkanı Yusuf Beyazıt izah yaptı. Beyazıt, tedarik Komisyonu kurulduğunu hatırlattı ve tedbir Komisyonu raporunu görüştüklerini ifade etti. Beyazıt,”2 Mart itibariyle tıpkısı maaş müddet doluyordu. Temas iki milletvekili ile ait hem Mehabetli Mahir başarır hem dahi Lütfü Türkkan ile ilgili dokunulmazlığının kaldırılması yönündeki raporumuzu yarın itibariyle Genel Kurul’a sunacağız. Değişmeyen rey birliği ile alındı. Erte saat 12’bile sunacağız” ifadelerini kullandı.

Türkkan’ın sarsıntı bölgesinde olması nedeniyle katılmadığına ait Beyazıt, “Tedarik Komisyonu’na de katılmamıştı. Bağlanmış beyanlarını vermişlerdi” şeklinde konutu.

MHP İstanbul saylav Feti Felek ise CHP Mersin saylav Yüksek Dirayetli Başarır’ın defans yapmadığını, İYİ Öğür Kocaeli saylav Lütfü Türkkan’ın ise 18 sayfalık ayrımsız defans yaptığını anlatım etti.

Share: