Altınovalı Pehlivanlar, Elmalı’ya uğurlandı

Yalova Altınova Belediyesi Güreş Takımı, 670. Tarihi Antalya Elmalı Semirtilmiş Güreşlerine dualarla uğurlandı.

Elmalı’ya çok gür hazırlandıklarını ve hedeflerin değişik boylarda büro yarmak olduğunu dile getiren Altınova Belediyespor Güreş Antrenörleri Kaan Kayaç ve Burak Kayaç, “Takımımızın umumi durumu gayet ongun. Çokça bereketli bir say programıyla bu dev organizasyona hazırlandık. Bize desteklerini esirgemeyen Altınova Şehremaneti Başkanımız Dr. Stabil Ağızcıl ve Meclis üyelerine, Kulüp Başkanımız Sedat Ok ve yönetimine teşekkürname ederiz” dedi.

“Türk’ün geçmiş er meydanı” yerine adlandırılan ve Kırkpınar’dan daha sakat olduğu tamlanan “670. Tarihi Elmalı Semiz Güreşleri”ni güreş severler heyecanla bekliyor. 2-4 Eylül’de düzenlenecek müsabakalara 20 bin kişinin peyrev namına katılması bekleniyor. Ara Sıra tarihi kaynaklara göre geçmiş Alperenlerin bölgeye yerleşmesiyle Türk ve Müslümanların çoğalıp cins saldığı Antalya’nın Elmalı ilçesi, dede sporu güreşin geçmiş müsabakalarının yapıldığı düzlük adına bile kayıtlarda vadi alıyor.

Namlı pehlivanların 1352’den beri kispet giydiği Tarihi Elmalı Semiz Güreşleri, bu sene 670’inci öğün, pehlivanlara karı sahipliği yapacak. Kırkpınar’dan 9 sene henüz çarkıt Elmalı Semiz Güreşleri, 2-4 Eylül’de 15 bin yabanlık Recep Yavuz Stadı’nda yapılacak.

Organizasyonda, 80 başpehlivan ile tahminî 2 bin sportmen asker meydanında olacak. Ayrıca güreşlerde 500 memur kayran algı. – YALOVA

Share: