Altınokta Körler Derneği Umumi Başkanı Kurtel, Afyonkarahisar’da konuştu Açıklaması

Altınokta Körler Derneği Umumi Başkanı Fermani Kurtel, “asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerde Elbistan şubelerinin yıkıldığını ve bölgedeki üyelerine yönelik müzaheret kampanyası başlattıklarını belirtti.

Bazı ziyaretler üzere Afyonkarahisar’a gelen Kurtel, şubedeki dernek üyeleriyle bire bir araya geldi, icraat üzerine arkadaşça etti.

Kurtel, programın peşi sıra gazetecilere, iki gündür Afyonkarahisar’da valilik, şehremaneti ve ara sıra sivil topluluk kuruluşlarına ziyaretlerde bulunduklarını söyledi.

Görüşmelerin bereketli geçtiğini dile getiren Kurtel, “Zaman da Afyonkarahisar’daki toplum örgütü üyelerimizin sorunları ile bizden beklentilerini dinledik. Onlardan aldığımız notlara müteveccih çözüm yollarını geliştireceğiz. Bu vesileyle tığ dahi genel eşkal çalışmalarımızı üyelerimizle paylaştık.” dedi.

“Bu süreçte bağlantı ve beraberliğimiz çok makro”

Kurtel, 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremlerin arkası sıra ellerinden geldiği kadar bölgeye ayni ve nakdi müzaheret çalışmaları yaptıklarını anlattı.

Türkiye’nin çokça iri tıpkısı hareket afetiyle karşı karşıya kaldığını dile getiren Kurtel, “Ülkemiz, depremden etkilenen 11 şehrimiz için bir tane canevi oldu ve yardımlarını sürdürüyor. Türkiye’miz bunun altından en güdük sürede kalkacaktır. Depremde yıkılan yerler, yeniden bozuk canlılığına kavuşacaktır. Bu süreçte bağlanak ve beraberliğimiz çokça büyük.” diyerek konuştu.

“150 beyaz kötek gönderdik”

Kurtel, yer sarsıntısı bölgesindeki illerde derneklerinin 6 şubesinin olduğunu ve Elbistan’taki binalarının yıkıldığını anlatım etti.

Bölgedeki üyelerinin yaralarını örtmek amacıyla çalıştıklarını anlatan Kurtel, “Derneğimizdeki ayrıksı şubelerimizle tıpkısı müzaheret kampanyası başlattık. Bölgedeki derneklerimizin 4-5 maaş giderlerini bloke etmek istedik. Gine depremden zarar gören ofis üyelerimize besin, çıkarmak ve hijyen malzemeleri gönderdik. Arkalama göndermeye da bitmeme ediyoruz. Ayrıca bölgedeki kör kardeşlerimize 150 beyaz kötek gönderdik.” dedi.

Kurtel’e, Umumi Başbuğ Yardımcısı İsmail Hazar, Aydın Idarehane Başkanı Saraka Ilgi ve Afyonkarahisar Büro Başkanı Hakan Erdoğan haremlik etti.

Share: