Altında yükseliş sürüyor

Evvel, ons fiyatı ve dolar kurundaki yükselişe paralel derece kazanan altının gram fiyatı, haset yüzde 1,5 artışla 1012,6 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, yeni güne de yükselişle başlamasının peşi sıra saat 10.40 bakımından geçmiş kapanışının yüzdelik 0,6 üstünde 1.019 liradan iş görüyor. Bir dakikalarda çeyrek altın 1.671 lira, cumhuriyet üstelik 6.827 liradan satılıyor.

Yükseliş eğilimini yoğun 4’üncü prosedür gününe haiz altının ons fiyatı, akarsu dakikalarda geçmiş kapanışın yüzdelik 0,6 üzerinde 1.765,7 dolardan muamelat görüyor.

Analistler, alelhusus KÖLE’birlikte açıklanan serencam verilerin global resesyona ilişik endişeleri artırması ve buna koşut ÇAKER Suret Bankası’nın (Fed) daha kısık faiz artışına gideceği beklentilerinin altına olan talebi desteklediğini söyledi.

KUL ekonomisi, dün açıklayan makroekonomik verilere göre, bu yılın evvel çeyreğinin ardından ikinci çeyrekte üstelik beklentilerin bilakis yüzdelik 0,9 daraldı. Mutluluk ekonomisi yılın evvel çeyreğinde da yüzdelik 1,6 küçülmüştü. Böylelikle, KUL ekonomisi iki çeyrek üst üste daralma göstererek beceri olarak resesyona girdi.

KUL Kaynak Bakanı Janet Yellen ise, büyüklük ekonomisinin resesyonda olmadığını, istihdam ve tüketici harcamalarının arttığını ve işletmelerin büyüdüğünü kaydetti.

Mal piyasalarında bahis konusu gelişmelerin ardından Ilkgüz toplantısı için yüzdelik 78 ihtimalle 25 baz fakül repo artışı yapılacağı öngörülmeye başladığını anımsatan analistler, antrakt ayındaki toplantıda Nema artışı yapılmayacağına müteveccih beklentilerin ise güçlenmeye başladığını dile getirdi.

Analistler, zaman, Almanya ve Ekü Bölgesi’nde nema ile KÖLE’bile ferdî dirimsel ve harcamalar özellikle almak üzere sakil fen gündeminin izlem edileceğini belirterek, beceri açıdan altının ons fiyatında 1.750 doların bindi, 1.790 doların dayanım konumunda bulunduğunu bildirdi.

İnfo Envestisman foreks bülteninde,’Cemaziyelevvel 1733 seviyesinde güne başlayan ons zer, dönüş boyu izlediği seyirde tahminî yüzde 1,29 değer kazanımı yaşayarak günü 1756 seviyesinden tamamladı. Haftanın tümüne baktığımızda, hafta başı 1727 seviyesinden açılan ons, haftanın serencam muamelat gününde haftaya mebde seviyesinin üstünde fiyatlamalar gerçekleştiriyor. Geçkin piyasalar ABD kanadından gelen GSYH verisi izleme etti ve bilim beklenilenin tersine yüzdelik 0,9 oranında daraldı ve KÖLE ekonomisi üst üste 2 çeyrek altın küçülmesiyle teknik kendisine resesyona girmiş oldu. Mülhak yerine avarelik maaşı başvurularının beklenilenin üstünde 256K seviyesinde gelmesi iktisadi durgunluğa işaret etti. Nema kararından bilahare Powell, ekonomik verilere bakarak akıntı edeceklerini vurgulamıştı ve dün açıklayan iki veriyi beklediklerini belirtmişti ve rastgele iki bilgi üstelik beklenilenin aksine adisyon edilen düzeylerde gerçekleşmedi denilebilir. BENDE ekonomisinin daralmasının arkası sıra teknik adına resesyona girmesi altın metalde artı tartı yarattı ve dolaşma kapanışına kadar yükselerek bitmeme etti. Ek yerine bilgi sonrasında BENDE 2 yıllık arbitraj faizi yüzde 2,66 ile April’dan bu yana arz düşük seviyeye geriledi. Kullanılmamış günde 1755 seviyesinden açılan ons altında piyasalar, EURO kanadından ati olan TSİ 12:00’da TÜFE verisini ardından ABD kanadından gelecek olan TSİ 15:30’dahi Atom Çekirdeği Zatî Tüketim Giderleri Denk Endeksi yakından takip edecek. XAUUSD grafiğini ustalık yerine inceleyecek olursak yukarı cepheli hareketlenmelerde 1771.59 – 1785.77 – 1805.69 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1756.85 – 1745.88 – 1735.67 seviyeleri ise destek noktaları olarak strateji edilebilir.’ denildi.

A1 Capital Yatırım büleninde, ‘Ons cephesinde etken olan artı havanın olumlu yansıması Gram Zer’üstelik sürerken, güzeşte %1.53 derece kazanımı ile 1012.56TL’den tamamladı. Son günlerde yaşanan yükseliş ile gücük vadeli trend direncinin kırıldığını görüyoruz. İlk direnç noktası yerine izlem etiğimiz ve mazi üstünde kapattığı 1000TL seviyesi artık bindi konumunda olurken, bu seviyenin üstünde yükseliş eğiliminin devamı beklenilebilir ve 1042-1058 TL direnleri hedeflenebilir. ‘ denildi.

Erke dış alım faturası 2,5 arttı

 

TÜİK: Dış tecim açığı haziranda 8,17 bilyon dolar

 

Bakım ÜFE yüzde 90’ı aştı

 

Share: