Almanya’daki hastaneden skandal davet: Serencam istimal tarihi önceki ürünleri depremzedelere gönderin

Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra Türkiye ve Suriye amacıyla yardım kampanyalarının düzenlendiği Almanya’da aynı hastanede yapılan duyuru tepkilere bozukluk oldu. Baden Württember eyaletindeki Ulm Darülfünun Hastanesi’nden yapılan yazılmış tıpkısı duyuruda, hareket bölgelerine serencam kullanma tarihi esbak veya çöpe atılacak gereç gönderilebileceği belirtildi.

TEPKİLER SONRASI AÇIKLAMA GELDİ

Yapılan duyuru Türk vatandaşların tepkisini çekerken, sayrılarevi yönetiminden konuyla ilgili izah geldi. Sayrılarevi yoluyla yapılan kayıtlı açıklamada, söz konusu yardım kampanyasının sayrılarevi yoluyla düzenlenmediği kaydedilerek, “Duyuru üniversite hastanemizin resmi bire bir yazısı değildir. söz konusu kip çöz yazışmalardaki aynı e-postadan alınmıştır. Kusurlu anlaşılmadan ekolojik ortam çokça üzgünüz” ifadelerine kayran verildi.

“ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARA VERİLEMEZ”

Açıklamanın devamında ise hastanenin konuyla ilgili faaliyetleri hakkında hikmet verildi. Açıklamada, “Bandajlar, mide tüpleri yahut sondalar üzere şu anda serencam istimal tarihi eski, ancak ağız ağıza işlevsel, faziletkâr kaliteli ve özgün ambalajlanmış malzemeler şifahane istasyonlarında toplanmaktadır. seçme merhem içermediği yıldızlı belirtilen bu malzemeler, kriz bölgelerine destek gayeli ara sıra inisiyatiflere devrediliyor. Serencam kullanma tarihi geçmemiş materyaller ve sökel bakımı için lazım olan malzemeler ise sayrılarevi yoluyla üçüncü şahıslara verilemez” ifadeleri düzlük aldı.

Share: