Alex Murdaugh: ABD’li avukat eşini ve çocuğunu öldürmekten üzeri boyu hapse çarptırıldı

MEMLUK’li avukat Alex Murdaugh, eşini ve çocuğunu öldürme suçundan zenginlik boyu dam cezasına çarptırıldı. 54 yaşındaki Murdaugh, cinayetleri milyonlarca dolarlık yolsuzluklarını alalamak amacıyla işlemekle suçlanıyordu.

Murdaugh’nun avukatlarının kararı temyize götürmesi bekleniyor.

Davada 60 tanık dinlendi ve el telefonu verileri incelendi.

ÇAKER kamuoyunun yakından strateji ettiği cinayetler, Netflix’te da benzeri dokümanter yerine yayımlanmıştı.

“Murdaugh Cinayetleri: Güney Carolina’da Benzeri Skandal” belgeseline konu olan olayda baro üyeliğinden çıkarılan 54 yaşındaki Murdaugh mahkemede günahsız olduğunu söylese dahi jüriyi ikna edemedi.

Avukatın dava boyunca vurguladığı yasakçı, cinayete dayalı asli elden biricik ayrımsız iddia da olmaması, tamlık suçlamaların tali kanıtlara dayanmasıydı.

Tecrübeli benzeri kaymakamlık-ödence avukatı olan Alex Murdaugh, ailesi eliyle kurulan ve Cenup Carolina mahkemelerinin yüz yılı aşkın zamandır gani tanıdığı aynı ahbaplık bürosunun başındaydı.

7 Haziran 2021 günü, 52 yaşındaki karısı Maggie ile 22 yaşındaki oğlu Paul’u aile evini çevreleyen serbest arazideki kapik kulübelerinin yakınında ölü adına bulduğunu bildirdi.

Tıpkı yılı fazla aynı müddet ölümlerle ait tevkif olmadı, ancak Murdaugh için geçen Orak Ayı ayında iki kıya, iki öğün de gayret içeren bir suç için silah bulundurma suçlamasıyla sav açıldı.

Murdaugh karısı ve oğlunun ölümleriyle ilgisi olmadığında ısrar etti amma savcılık karısını ve oğlunu mümasil mesafeden tıpkısı tüfek ve ayrımsız tabanca ile ulaşmak suretiyle öldürdüğünü sav ediyordu.

Hâkim Clifton Newman, savcılığın hastalık ölüm cezası istediğini anlayabildiğini, fakat Murdaugh’ın özlük ailesinin elan hafif taksirat amacıyla hükümlüleri idam ettirdiğini söyledi.

Share: