Alaşehir Belediyesi çalışanlarından başkana teşekkür ziyareti

Alaşehir Belediyesi’nde müteharrik işçiler minimum ücrete duruluk remiks çerçevesinde aldıkları zamlardan periferi Alaşehir Belediye Reisi Ahmet Öküzcüoğlu’na teşekkür ziyaretinde bulundu. İşçiler zamlı maaşlarını 15 Ağustos’ta alacaklar.

İşçiler yaşanan konuşu müşkülat sonrasında Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu’nun girişimleri ile maaşlarına yapılan iyileştirmeden ufuk teşekkür ziyaretinde bulunduklarını söyledi.

Alaşehir Belediye Reisi Ahmet Öküzcüoğlu, “Uray adına içtimai belediyecilik anlayışıyla seçme alanda vatandaşlarımızın ve çalışanlarımızın yanındayız. Onların zenginlik içerisinde yaşayabilmelerini amaçlıyoruz. Ülkemizde yaşanan iktisadi teessürat zımnında işçilerimizin bu olumsuzluktan etkilenmemeleri için, kül imkanlarımızı son noktasına kadar zorlayarak, maaşlara remiks yaptık. Gönlümüzden henüz da dolgunca maaşlar isnat etmek geçiyor ama bizde bu kurumu keyiflendirmek zorundayız. İşçilerimize ilişik protokol ile işçimizin karşı terinin karşılığını isnat etmek üzere elimizden gelen yekpare imkanlarımızı kullandık. İnşallah işçilerimizi enflasyona ezdirmeyeceğiz. Belediyemizin imkanları arttıkça inşallah daha bereketli benzeri aylık vermeye çalışacağız. Belediye İş sendikası temsilcisi Semavi Sezgin ile yaptığımız anlaşma çerçevesinde işçilerimizin maaşlarına bindirim yapıldı.” dedi.

Yeni iyileştirmeler sonrası Alaşehir Belediyesinde vadi iştirakçi maaşı brüt 9 bin 510 TL kesin 7 bin 382 TL, Polis ve Sürücü brüt 9 bin 910 TL, açık 7 bin 651 TL, Uz brüt 10 bin 610 TL, açık 7 bin 853 TL, Operatör onarımcı brüt 10 bin 610 TL, açık 8 bin 122 TL, Çavuş brüt 11 bin 110 TL, kesin 8 bin 452 TL oldu. – MANİSA

Share: