Akşener’in Kılıçdaroğlu’nun adaylık ihtimali ile ilgili sözlerine DOĞRU Partili Dağ’dan aksülamel: Onlar ortağına çelme yakışmamış derdinde

İYİ Fırka Genel Başkanı Meral Akşener’in katıldığı monitör programında, CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun beklenir cumhurbaşkanlığı adaylığı üzere kullandığı ifadeler ilgi çekti. “Kılıçdaroğlu’nun adaylık ihtimaline lacerem bakıyorsunuz?” sorusuna, “Bu masa Kılıçdaroğlu’nun adaylığı üzere kurulmadı. Biz o masaya noter tevessül etmek amacıyla oturmadık” yanıtını verdi.

“SİYASETEN ÖN PLANA ÇIKMA DERDİNDE”

İYİ Tümen lideri Akşener’in sözlerine YANLIŞSIZ Parti’den de reaksiyon geldi. DÜRÜST Öğür Umumi Başkan Yardımcısı Hamza Biberli, deprem döneminde yaraları sarmaya çalışırken, muhalefetin siyaset peşinde olduğunu söyledi. Twitter hesabından izah yapan SELIM Partili Üzücü, “Asrın felaketini yaşadık ve milletimizle gelişigüzel yaralarımızı sarıyoruz. Onlar ise siyaseten civar plana balkon ve “Ortağına” çelme eğreti derdinde. Bu ülkenin insanı, gözünü yöntem hırsı bürüyen çıkar odaklı muhalefeti hak etmiyor. Yazıklar olsun!” ifadelerini kullandı.

“BU MASA NOTERLIK GÖREVİ GÖRMEYECEK”

CHP’li Bülent Kuşoğlu’nun aynı gazeteye verdiği; masanın Kılıçdaroğlu’nun adaylığı için müesses olduğunu betimleyici ve onun adaylığı olmadığı takdirde masanın dağılacağını söyleyen açıklamasına değinen Akşener, “Bibi tıpkı yerdeyim. Ulus İttifakı’nın kazanamama ihtimalini konuşmamız söz konusu değil. Benim bildiğim sayın Kılıçdaroğlu adayın ortak belirleneceğini özlük ilan etti. Sayın Bülent Kuşoğlu ile başlayan sözler var. Bu masanın sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığı için kurulduğu yönünde ve bunu yalanlama eden olmadı. Bu akseptans gören tıpkı durumsa o antlaşma azamet icabı müesses aynı masa peki. Benim bilgim içinde bu masa noter görevi görmeyecek” diyerek konuşmuştu.

Share: