Akıbet dakika haberleri | MHP’li Olcay Yordam: YPG’yi yıldırı örgütü kendisine görmeyenler var

MHP Sazak Mebus Olcay Kılavuz Gemisi, “Türk ordusu, yabansı mücadeleyle teröristlere punt vermiyor. Bu mücadeleden tasalı olanlar var. Hatırlayınız; YPG’yi terör örgütü kendisine görmeyenler var. CHP Genel Başkanı, ‘YPG kişi yurdunu savunan bir oluşumdur’ diyor amma tıpkısı Kılıçdaroğlu geliyor Yozgat’ta ne diyor? ‘Kandil’i biz iktidara geldiğimizde yerle bire bir edeceğiz’ diyor. Yani daim insanlarımızı aldatan, yalanla yanlışla tıpkısı siyasetin olduğunu görüyoruz” dedi.

MHP’nin ‘Etap Aşama 2023 İlçe İlçe Ifham ve Işıklandırma Toplantıları” kapsamında MHP Mersin milletvekilleri Olcay Öncül ile Payidar Şimşek, bazı MKYK üyeleriyle Bingöl’ün Canlı ilçesine geldi. Yıldız Bilimi, Şehit Polis Kağan Akdere Hars Merkezi’nde planlı programda partililer ve vatandaşlarla aynı araya geldi. Sazak Mebus Olcay Öncül, Zihayat’in bir nice mağduriyeti, haksızlığı ve çeşitli saldırıları yaşamış benzeri kaymakamlık olduğunu belirterek, “Bugün bakıldığında Bingöl’üstelik ve Güneydoğu’bile çokça erinçli aynı iklimi görmekteyiz. Haddinden Fazla zinde, çok güvenli bir ortamı izlem etmekteyiz. Biz her şeyden ilk bakıldığında muallel asırlık mazimizde bilcümle Türk milletinin menfaatleri için savaş ettik. Bugün cumhuriyetimizin 100’üncü sene dönümüne haddinden fazla beş altı tıpkı süre kaldı. Tıpkı taraftan Yunanistan Amerika’nın desteğiyle o gayrı askeri olan adaları cephaneliğe dönüştürmüş durumda. Daima küstahça, sefihane Türkiye’yi kımıldatma ediyor, taciz ediyor ve milletimizi, sabrımızı zorluyorlar. Yanı başımızdaki Suriye’nin, Irak’ın kendi içerisindeki savaşlar, çatışmalar maatteessüf kim Türkiye’ye ağıra mülk olmuştur” dedi.

‘BU MÜCADELEDEN RAHATSIZ OLANLAR VAR’Türk ordusunun genişlemek maksut yıldırı koridoruna alın yabansı uğraş ettiğini tabir eden Öncü, “Alp askerlerimiz, polislerimiz, korucularımız çok alışılmadık mücadeleyle ihaneti bulundukları yerde boğarak, gömerek o teröristlere okazyon vermiyor. Ayrımsız zamanda içimizde da uzantıları var. Bu mücadeleden erinçsiz olanlar var. Hatırlayınız; YPG’yi yıldırı örgütü görmeyenler var. CHP Genel Başkanı, ‘YPG özlük yurdunu savunan benzeri oluşumdur’ diyor. Ama ayrımsız Kılıçdaroğlu, geliyor Yozgat’ta hangi diyor? ‘Kandil’i tığ iktidara geldiğimizde yerle bire bir edeceğiz’ diyor. Yani sonsuz insanlarımızı aldatan, yalanla yanlışla benzeri siyasetin olduğunu görüyoruz” ifadelerini kullandı.

MHP Sazak Saylav Kalımlı Balkır birlikte emeklilikte yaşa takılanlar sorununu yılbaşından önceki kategorik çözeceklerini belirterek, “Temmuz’birlikte yüzde 42’lik zam verdik. Aile ayında daha efdal bir bindirim vereceğiz. Emeklimizin dahi memurumuzun bile işçimizin üstelik köylümüzün de korucumuzun birlikte askerimizin dahi polisimizin dahi bu memleketin beher evladının yüzünü güldüreceğiz. Halk İttifakı’nın borcudur. Ekonomiyle ilişik mesail çözülecek Allah’ın izniyle” dedi.

Share: