Akdeniz Üniversitesinde kontenjanlar doldu

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) üçkâğıt sonuçlarına bakarak, Akdeniz Üniversitesine lisans ve dolay lisans düzeyinde 14 bin 92 bakir mektepli yerleşti.

Üniversiteden yapılan açıklamaya bakarak, 2022 YKS sonuçlarına bakarak Akdeniz Üniversitesi’nin ön lisans kontenjanın yüzde 100’ü dolarken lisans kontenjanının yüzdelik 99,38’i doldu.

Toplam 14 bin 138 olan kontenjan sayısının 14 bin 92’sinin dolmasıyla Akdeniz Üniversitesi mecmu kontenjan oranında yüzdelik 99,67 doluluğa ulaştı.

Tıp, ülfet, diş hekimliği, turizm fakültesi ilkin doğmak üzere toplam 24 fakülteden 23’ü yüzdelik 100 doluluk oranına ulaşırken, 12 meslek yüksekokulunun tamlık bölümleri de doldu.

Açıklamada görüşlerine kayran sunulan Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, Akdeniz Üniversitesi ailesinin seçme geçen yıl enerjik, kalburüstü, kendine güvenen, araştıran, sorgulayan, ülkesine ve insanlığa hizmeti kasıt edinen vukuf sevdalısı gençlerle daha birlikte büyüdüğünü belirtti.

Zorlu süreçlerden geçerek üniversite sınavını kazanan ve Akdeniz Üniversitesi’ni yeğleme eden öğrencileri kutlama fail Özkan, öğrencilerin birinci sınıf terbiye birlikte içtimai ve kültürel operasyon, ayrımlı bağlam alanlarına yönelik çeşitli kulüpler ve misilsiz kampüsüyle unutulmaz ayrımsız tilmizlik hayatı yaşayacaklarını tabir etti.

Antalya’da öğrenci olmanın iri bir ayrıcalık olduğunu dile getiren Özkan, “Geleceğinizi yavaş yavaş düz yazı edeceğiniz bu yolda akademik ve idari kadromuz ve tüm imkanlarımızla daima yanınızda olacak ve sizleri geleceğe genişlik gür şekilde hazırlayacağız. Rektörünüz namına sizlere kapımın tamamen sarih olduğunu lütfen unutmayın.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: