AK Tümen Karabük İl Başkanı Altınöz’den Ahmet Ercan konferansına tepki

DÜRÜST Fırka Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz, Safranbolu Belediyesi tarafından kombinasyon edilen “Yer Sarsıntısı Brifing Konferansı”na Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan’ın katılacak olmasına aksülamel gösterdi.

DÜRÜST Tümen Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’yi Kahramanmaraş merkezli zelzele afetine ilgilendiren “kıran bölgesinde kadınların tecavüze uğradığı” şeklindeki batıl iddiaları nedeniyle halkı maksat ve düşmanlığa tahrik suçundan gözaltına alınan ve denetimli erkin küsurat Övgün Ahmet Ercan’a konuşma davetini baştan gözden geçirmeye çağırma etti. Altınöz, “Yaşadığımız zelzele felaketinde bile görüldüğü amacıyla akse dönemleri, dezenformasyonun bildirme tehlikeli yapıldığı dönemlerdir. Ululuk-millet bütünleşmesiyle yaraların tezelden sarılması üzere seferberlik sürerken, buna rağmen Türkiye’nin toplumsal dayanışmasını zedelemeye çalışanlar üstelik faaliyetlerine layenkati bitmeme ediyor. Bire Bir yandan deprem fırtınası sürerken, mavera yandan üstelik biber dolması fırtınası sürüyor” dedi.

Ercan’ın toplumsal iletişim araçları hesabı üzerinden yaptığı provakatif paylaşımlara aksülamel gösteren Altınöz, “Bu biber dolması fırtınasının örneklerinden biri dahi Jeofizik Faziletli Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan’ın sosyal iletişim araçları hesabı üzerinden paylaştığı bazı us dışı söylemleri. Yıldırı yapılanmalarına mensup arz azılı tiplerin de ‘yeterince tatminkâr olmaz’ diye ortaya atmaktan çekindikleri ne büyüklüğünde kışkırtıcı-provakatif söylem varsa bu kişi ortaya salmış. İnsanların bozuk olduğu tıpkı felakette bu şekilde paylaşımlar yaparak insanları maksat ve nefrete getirmek hangi bilime, hangi vicdana reva. Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan haddini bil. Geçtiğimiz günlerde dahi halkı kin ve nefrete heveslendirme eden ve üzerine sormaca açılan, denetimli serbestlikle serbest bırakılan Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan’ın Safranbolu Şehremini Elif Köse’nin daveti konusunda Safranbolu’ya gelerek seminer vereceği duyuruldu. ‘Afet bölgesinde kadınların tecavüze uğradığı’ şeklindeki temelsiz iddiaları nedeniyle halkı garaz ve düşmanlığa tahrik suçundan gözaltına alınan bire bir adam Safranbolu’muza ve Safranbolululara, ‘Depreme Hazırlık ve Sonrası, Safranbolu Evlerinin Depreme Dayanıklılığı’ üstüne bilgilendirmek için Safranbolu’ya gelecek. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik fail paylaşımlarda kâin Prof. Dr. Özgün Ahmet Ercan isimli bu provokatörün Safranbolu’dahi konuşma verecek olmasını kabul etmiyoruz. Bili adı altında provakatif söylemlere imza atan bu kişinin Safranbolu’ya getirilmesini reddediyoruz. Bu davetin ve konferansın bozma edilmesini istiyoruz. Malumat adı altında provokatif söylemlere imza atan bu kişiyi Safranbolu’ya konuşma üzere nida eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’yi bu konferans davetini yeniden gözden geçirmeye davet ediyoruz” dedi. – KARABÜK

Share: