AK Parti’li Demiröz’den KKTC’li vekilin açıklamalarına reaksiyon

SELIM Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı Vedat Demiröz, Yıldız Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyetperver Türk Partisi (CTP) Mebus Doğuş Derya’nın sözlerine ilgilendiren, “Kıbrıs’ta balkon ayrımsız neymiş Türk milletvekili, Recep Tayyip Erdoğan’a atıp tutuyor. Tığ haddinden fazla fatura ödedik. Kimseye bile hakeza huzursuz yönden tetikçilik yaptırmayız.” dedi.

Demiröz, Çorum’daki benzeri otelde “2023’e Akıllıca Şehir Buluşmaları” programı kapsamında düzenlediği matbuat toplantısında, Türkiye’nin hemencecik 2023’e akıllıcasına girdiğini, bilcümle beraber sahada olduklarını söyledi.

DÜRÜST Öğür’nin milletin içinden sâdır, kavim yoluyla kurulan ve milletle gelişigüzel ülkeyi yönetim fail ayrımsız parti olduğunu vurgulayan Demiröz, “AK Fırka, 12 milyon üyesi ile dünyanın arz nazik sivil cemiyet kuruluşudur. DÜRÜST Tümen, 20 yıldan beri bu ülkeyi başarıyla yönetti.” ifadesini kullandı.

Yılbaşından bu yana hele alt dirimlik grubundaki insanların eksiklerini gidermeye çalıştıklarını anlatan Demiröz, “Meclis’imiz açıldı. Yaz aylarında sahada eksiklikleri sıcaklıkölçer aldık, bunlarla ilişkin seçim hazırlanacak. Yakın zamanda TBMM’üstelik yasalar çabucacık çıkarılacak.” diye konuştu.

Türkiye ekonomisinin büyüdüğünü dile getiren Demiröz, minimum ücrete da yılbaşında ikinci dönemdeki enflasyon farklarını de arttırma ederek beklenenin üstünde tıpkısı rakam açıklanacağını belirtti.

Demiröz, 2023’te 4 trilyon 600 milyar liranın üstünde bire bir bütçe hazırlığı yaptıklarına belen ederek, bunun Türkiye tarihinin döviz adına dahi sunma nazik bütçesi olacağını aktardı.

Türkiye’nin bütün dünyanın gözünün üzerinde bulunduğu tıpkısı devlet olduğuna dikkati calip Demiröz, şöyle konuştu:

“Tıpkısı tarafta Güneydoğu, tıpkı tarafta Ilımlı Doğu’yu izliyoruz. O bölgenin 2010’dan 2020’lere kadar nereden nereye geldiğine, Türkiye’nin kardeşliği nasıl organizasyon ettiğine şahit oldum. Savaş devam ediyor. Kürt kardeşlerimizi bilcümle domates dolması ve aldatmayla bu hale getirdiler. PKK’nın Kürt diye niteleyerek benzeri derdi namevcut. Bizim Kürt kardeşlerimizin PKK diye niteleyerek aynı problemi var. PKK’yı kuran bile muhtemelen, DEAŞ’ı kuran da anlaşılan, şu anda onlara silah veren üstelik galiba. Birini alıyor, birini veriyor. Hep amaçları Türkiye’yi ayrımsız sarmala kabul etmek. Yunanistan’ı, İstanbul kadar bir ülkeyi, NATO ülkesi üzerimize saldırtıyorlar. Yunanistan dediğiniz nedir? 450 milyar ekü borcu olan ve özlük zor maaşını ödeyemeyen tıpkı büyüklük. Durup dururken adalar silahlandırılıyor. Elimizi atsak namluya değecek. Hiç güvenmesin, ne Amerika’ya ne Fransa’ya güvensin. Yunanistan’dahi tüvana insanlar ülkelerinin satıldığını, ağız ağıza başkalarının egemenliği altına girdiğini bilmeleri geçişsiz. Yunanistan dahi Kıbrıs’ı kışkırtıyor. Kıbrıs’ta balkon aynı neymiş Türk milletvekili, Recep Tayyip Erdoğan’a atıp tutuyor. Tığ haddinden fazla fatura ödedik. Kimseye üstelik böyle sıkıntılı yönden tetikçilik yaptırmayız.”

Toplantıya Çorum İl Koordinatörü ve AK Fırka Trabzon Mebus Baharat Ayvazoğlu ile Ankara, Trabzon, Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Karabük, Kastamonu, Nevşehir milletvekilleri ve partililer katıldı.

Demiröz, daha bilahare Çorum Belediyesini görüşme etti, milletvekilleri bile ilçelerde programlara katıldı.

Share: