Afyonkarahisar’da yüzme müsabakaları tamamlandı

Afyonkarahisar’da 64 okuldan 141 sporcunun katıldığı ‘Ekol Sporları’ yüzme karşılaşmalarında 4 değişik kategoride dereceye giren öğrenciler madalyalarını aldı.

Meslek Sporları zindelik programında bulunan; Gençler, Yıldızlar, Küçükler ve Minikler (A-B) Yüzme Müsabakaları Kocatepe Yarı Olimpik Tutkun Yüzme Havuzu’nda tamamlandı. Dereceye giren sporculara madalyaları, Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu marifetiyle verildi. Kadınlar müsabakalarında; 50 metre kelebek, erkin, kurbağalama ve 100 metre kurbağalama stilde Ilkgüz Kuzey Uçurum, 100 metre serbest stilde Belinay Oruç, 50 metre sırtüstü stilde İremsu Gürel ve 100 metre sırtüstü stilde Miray Okunabilen Çetince bir numara oldu.

Erkekler müsabakalarında; 50 metre kelebek stilde Muharrem Serinler, 50 metre serbest, 50 metre sırtüstü ve 100 metre sırtüstü stilde Tuna Kınacıoğlu, 100 metre ve 200 metre serbest stilde Recep Hazar Kirez, 100 metre kurbağalama stilde Sağlam Çağıl Pamuk, 50 metre kurbağalama stilde Iltan Dik Özdemir bir numara oldu.

Yüzme karşılaşmaları neticesinde kalburüstü olan sporcular, kadro müsabakalarında Türkiye Şampiyonası’na gidebilmek için mücadele edecek. Okul Sporları yüzme müsabakaları karşı açıklamalarda mevcut Cahillik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, “Spor şehri Afyonkarahisar’da tıpkısı yarışma elan tamamlandı. 64 okuldan 141 sporcumuz yarışmalarda boy gösterdi. İnşallah yüzme branşında haddinden fazla görmüş geçirmiş gailesiz sporcularımız olacak ve Avrupa ve Acun Şampiyonalarında ilimizi oyun edecekler. Tığ, çalıştırıcı arkadaşlarımızla gelişigüzel gailesiz sporcularımız üzere bilcümle fedakarlıkları yapmaya hazırız” dedi. – AFYONKARAHİSAR

Share: