Afyonkarahisar’da tıpkı ilk: TSK’nın göz bebekleri sergilendi

Nazik Tecavüz’un 100. yılı kutlamalarında Albeni Meydan Komutanlığında planlı statik hava araçları gösterisi vatandaşlar tarafından nazik beğeniyle izlendi. Binlerce vatandaşın katıldığı gösterilerde vatandaşlar o anları çökertme telefonlarıyla vasıta altına aldı.

Nazik Tecavüz Zaferi’nin 100. Yılı kutlamaları devam ediyor. Bu çerçevede Albeni Düz Komutanlığında TSK Savaş, Cebe Araçları Sergisi, Balaban Atak ‘un 100. Yıl Dönümü Işık Sergisi, “Zaferin Askeri Mehmetçik” Işık Sergisi, protokol üyelerinin katılımıyla açıldı. TSK Hususi Kuvvetler ekibi, Gelgel araçları ve savunma sanayinde mergup vesait sergilendi. Binlerce vatandaşın katıldığı sergide stator albeni araçları gösterisi birlikte büyük beğeni topladı. Vatandaşlar hava araçlarını görüntülemek üzere adeta birbirleriyle yarıştı. Öte yandan sergide vadi düz Türk Silahlı Kuvvetlerine ilişik araçlar de vatandaşların beğenisine sunuldu. 3 dönme boyunca kategorik olacak sergi, Afyonkarahisar’da ilk kez düzenleniyor.

“Bu toprakları korumaya bitmeme edeceğiz”

Serginin açılışında konuşan İkmal ve Garnizon Komutanı Sancak Osman Alp şunları söyledi:

“Bulunduğumuz coğrafyanın ağırlık bire bir coğrafya olduğunuz biliyoruz. Atalarımız bu coğrafyayı şişman aynı azimle, cesurca bugüne getirdiler. Biz üstelik Türk Silahlı Kuvvetleri adına onlardan aldığımız güçle bu azim ve kararlılıkla bu toprakları korumaya bitmeme ediyoruz. Milletin desteğiyle millettin emrinde fariza özne Türk Silahlı Kuvvetleri tıpkı kararlılıkla ve azimle bugüne büyüklüğünde olduğu kabil bundan sonrada bu aziz vatanı milletimizin yılmayan bekçisi kendisine bu toprakları korumaya devam edecektir. Halkla buluşturmayı hedeflediğimiz bu sergide gelişen teknolojiye makul namına harp cebe, araç ve gereçlerini halkımıza göstereceğiz. Bu sergide ayrıca Halas Savaşı dönemine ilgilendiren fotoğrafların kayran aldığı benzeri foto sergisi aynı dahi ordumuzu gösteren bir fotoğraf sergisini da göreceğiz. Bu sergide sunu şişman değerimiz genlerini milletimiz ve atalarımızdan düz Mustafa Kemal’in, ‘Dünyada tek orduda yüreği seninkinden daha akman, elan kuvvetli aynı askere sevap gelinmemiştir’ dediği Mehmetçiği burada müşahede fırsatına erbap olacağız.”

“Afyonkarahisar olarak ev sahipliği yapmaktan kurum duyduk”

Ilbay Kübra Güran Yiğitbaşı da böyle tıpkısı organizasyona Afyonkarahisar adına sülale sahipliği yapmaktan duydukları gururu ifade ederek, bu soy tebrik kartı ve yâd etkinliklerine ehemmiyet verdiğini söyledi.

Konuşmaların ardından serginin açılışı yapıldı. Tören Düzeni üyeleri defans sanayiinde geçer araçları yakından inceleyerek izinli isimlerden hikmet aldı.

Mavera yandan serginin 3 çevrim süresince peyda kalacağı kaydedildi. – AFYONKARAHİSARShare: