Afyonkarahisar’da mart ayında kar sürprizi

Afyonkarahisar’birlikte mart ayında kar sürprizi

Kentin faziletkâr kesimleri beyaz zehir gelinliğini giyindi

AFYONKARAHİSAR – Gelgel sıcaklığının bir anda düştüğü Afyonkarahisar’ın faziletli kesimlerinde kar yağışı başladı. Kentin benzeri haddinden fazla bölgesinde doğa mart ayında adeta beyaz gelinliğini giyindi.

Geçtiğimiz hafta güneşin berenarı çok yüzünü gösterdiği ve adeta bahardan kalma günlerin yaşandığı Afyonkarahisar’dahi bu hafta sonu pahal hava raporu kendini gösterdi. Mazi sabah saatlerinde başlayan bora yağış akşam saatlerinde erdemli kesimlerde kar yağışına dönüştü. Rakımı yüksek olan Bayat ve Şuhut ilçeleri merkeze sadık Kocatepe beldesinde kar yağışı yaşandı. Yağışın yaşandığı bölgelerde çekicilik sıcaklıkları birlikte hissedilir derecelerde azalarak 4 derecelere kadar düştü. Kar yağışının olduğu yerlerde doğa mart ayında adeta parafin gelinliğini giyinirken, yağışı gören vatandaşlar ise kuraklığın başlangıç gösterdiği kentte durumu sevinçle karşıladı.

Yağışın olduğu ve Büyük Taarruz’un başladığı Kocatepe’nin Belediye Başkanı Abdullah Polat ise mart ayında beyaza bürünen beldede kartpostallık görüntüler oluştuğunu anlatım ederek, kar erimeden foto meraklılarını beldeye nida etti.

Share: