Afyonkarahisar’a 100’den fazla futbol takımı kamp amacıyla ati

Geçtiğimiz sene dinlenme kampı üzere Afyonkarahisar’ı seçen ayak topu takımları bu yılda dinlenme kampı üzere tercihlerini esasen bire bir noktada kullandı. Kentin mevsim sonuna kadar 100’den fazla yerel ve ecnebi takımı ağırlaması bekleniyor.

Futbol kulüpleri, dinlenme kampı için Afyonkarahisar’ımızı yeğleme etmeye bitmeme ediyor. Konaklama imkanları ve akla yatkın abuhava şartlarıyla futbol kulüplerinin tercihleri ortada mevcut Afyonkarahisar Kocatepe Spor Kompleksi’nde, Spor Bacak Süper Lig, Spor Göt 1. Loda, 2. Tomar, 3. Kütle ve Lehçe Saftirik Ligi (BAL) takımlarının birlikte Rusya, Suudi Arabistan ve Fas temsilcileri yıpranmamış mevsim hazırlıklarını 10-15 günlük kamplarla gerçekleştiriyor. Şimdiye büyüklüğünde 50’den çok pakt antrenmanlarını Kocatepe Spor Kompleksinde yaptı. Yabancı ülkelerden da takımlar Afyonkarahisar Kocatepe Spor Kompleksinde kamp yapıyor. Sezon sonuna kadar 100’den fazla takımı tesislerde ağırlayacak.

Kentte şuanda kampta olan takımlar ise Ayvalıkgücü Belediyespor, Bergama Belediyespor, Gebze Spor, Isparta 32 Spor Kulübü, Kuşadasıspor, Serik Belediyespor ve Tarsus İdman Yurduspor. – AFYONKARAHİSAR

Share: