AFAD’dan 10 ile sağlam yağmur uyarısı! Gündüz üstelik mahsus

AFAD Facia ve Evgin Uzanım Yönetim Merkezi (AADYM), akva yağışlara cebin; İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Edirne valiliklerine ihtar mesajı gönderdi.

YARIN SABAH SAATLERİNDE ETKİLİ OLMAYA BAŞLAYACAK

AFAD aracılığıyla gönderilen uyarıda, akva yağışın başlama tarihine ilgilendiren bile hikmet verildi. Buna göre yağışın sabahleyin saatlerinden itibaren etkin olacağı tabir edildi. Vatandaşların, evlerden çıkarken tedarik alması gerektiğini şeş çizildi.

AKOM’DAN DA UYARI GELDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) Facia ve Eş Güdüm Merkezi (Akom)’dan yapılan açıklamada, Çarşamba gününden itibaren yağışlı havanın etkisi altına gireceği, 3 Eylül Cumartesi gününe kadar etkin olması beklenen sağanak yağışa cebin müdebbir olunması gerektiği tabir edildi.

“3 EYLÜL’E BÜYÜKLÜĞÜNDE DİKKATLİ OLUNMALI”

Akom’dan yapılan açıklamada, ” İstanbul’da geçtiğimiz hafta kendisini gösteren meydan yer kuvvetli yağış ve tereddütlü gelgel etkisini yine gösterecek. AKOM, İstanbul il geneli için 31 Ağustos Çarşamba gününden 3 Ilkgüz Cumartesi gününe büyüklüğünde vatandaşları değme ihtimale cebin titiz olmaları ve yapılan uyarıları izlem etmeleri namına uyardı.Share: