Adlı adlar, zelzele sonrası otağ çağrısı yapılmasına isyan eti: Bağışlar nerede?

6 Şubat’ta meydana mevrut 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerden etkilenen 10 ilimizde icraat bitmeme ederken sunu çokça etkilenen kentlerin başında mevrut Hatay’üstelik cemaziyelevvel akşam peş peşe iki hareket meydana geldi. Hatay’üstelik geçmiş akşam saat 20.04’te Develik ilçesinde 6.4 kadar, 20.07’birlikte ise Samandağ ilçesinde 5.8 büyüklüğünde deprem oldu. Depremin format üssü olan Develik Belediye Reisi İbrahim Sunturlu, herkesin dışarıda olduğunu ve acil otağ beklediklerini söyledi. Yapılan açıklamanın ardından bir nice adlı benibeşer, eş yayında toplanan 115 bilyon 146 milyon 528 bin TL’yi hatırlatarak otağ bulunmamasına sitem etti.

DEFNE BELEDİYE BAŞKANI: ACİL ÇADIR İSTİYORUM

Develik Şehremini İbrahim Evire Çevire, NTV’ye yaptığı açıklamada “Elektrikler ekşimik. Bu depremi Kahramanmaraş depreminden daha çok hissettik. İnsanların çığlıkları ortada konteynerde eş güdümlü etmeye çalışıyorum. Yıkılan binalar var. İhbarları valilik ile paylaşıyoruz. Vali satma ile koordinasyon halindeyiz. Bütün ilçede ruh bulunmayan. Şahit olduğum olay insanların çığlıklarıydı. Nitelik afet. Kahramanmaraş depremini üstelik bunu de yaşadım. Maraş depremini 3’e katlayan benzeri zelzele. Vatandaşlarımıza acil deri istiyorum. Burası ana şehir bir kaza değil. Taşta tıpkısı ilçe, pejmürde bire bir yerleşim alanı. Burada vatandaşlarımız çadır kentlere gitmez. Keçe kent kuracağımıza vatandaşlara birer kıta oba verilse henüz ferah olur” dedi.

İşte ünlü isimlerin keçe paylaşımları…

MİNE LIVA

“O kadar arkalama toplandı. belediye başkanı telefon bağlantısında oba istiyor. Otağ…”

ŞAHAN GÖKBAKAR

“Bu büyüklüğünde milyar bilyon yardım toplandı ekranlardan. AFAD, İBB, dernekler, şirketler vs… Bilcümle bütün ‘deri site kurduk’ dedi. Hatta televizyonlarda antreli ve kilerli falan filan diye tıpkısı üstelik deri güzellemesi yaptı bazıları. Ama hala insanlar deri diyerek yalvarıyor! Yazık!”

ITIR BİRİCİK

“Toplanan milyarlarla bölgelere çerge, taşımalık, erzak, soba yağıyor olmalıydı. Çadırlar nerede?”

BAĞIŞ ÇAĞLAYAN

“Nâr olalı 15 çağ olmuş, bibi deri arayan insanları paylaşıyoruz.”

KÜŞADE TÜZÜNATAÇ

“O büyüklüğünde hediye toplandı. Sebep hala yer sarsıntısı bölgesinde tam keçe bulunmayan? Sebep, hastalık?”

ATİLLA TAŞ

“Onca milyarlar havada uçuştu, sevindik. İyi de nerede bu çadırlar eş? Seçme yerden otağ ihtiyaçları yağıyor! Site kurulacak paralara otağ şehri mi kuramıyoruz?”

Share: