Adıyaman’daki Fransız kumluk hastanesinde görev değişimi

Fransa’nın Adıyaman’daki badiye hastanesinde fariza özne ekibin güzeşte itibariyle ülkelerine döndüğü, eskimemiş ekibin göreve başladığı açıklandı. Mavera yandan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, esbak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile video konuşma görüşmesi gerçekleştirerek Ukrayna savaşı ve zelzele felaketi konusunda görüştü.

Türkiye’bile yaşanan depremler sonrasında Fransa Sivil Asayiş ve Akse Yönetimi kurumu (Securite Civile) organizasyonunda Türkiye’nin mevrut arama kurtarma ve keyif ekipleri aşamalı namına ülkelerine dönüyor. Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde 1000 metrekarelik alanda bir badiye hastanesi kuran ve depremzedelerin tedavisini fail Fransız ekibi, evvel itibariyle ülkelerine dönerek görevlerini Fransa’dan gelen eskimemiş ekibe bıraktı.

‘BU JEST BİZİ HADDINDEN FAZLA DUYGULANDIRDI’Mavera yandan Fransa’nın arama istirdat ekibinin tıpkısı bölümü 17 Şubat’ta ülkelerine gabi dönerken havalimanında halk aracılığıyla dakikalarca alkışlandı. Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği konuyla ilgili “Depremin serian peşi sıra bölgeye irsal edilen Fransız kontrol istirdat görevlilerimiz zaman Adana Havalimanı’ndan alkışlarla uğurlandı. Bu jest bizi çokça duygulandırdı, teveccühünüz amacıyla çokça teşekkürname ederiz” mesajını paylaştı.’DAYANIŞMAYA BITMEME EDECEĞİZ’Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, cemaziyelevvel Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile video konferans görüşmesi gerçekleştirerek Ukrayna savaşı ve deprem felaketi üstüne görüştü. Macron görüşmeyle ilgili “Reisicumhur Erdoğan ile Ukrayna’daki savaş için düşünüm alışverişinde bulunduk. Ukrayna’nın kazanmasını ulaşmak üzere desteğimizi daha de yoğunlaştırmalıyız. Saldırıdan vazgeçmesine ettirmek için dahi Rusya üzerindeki baskıyı arttırmaya devam etmeliyiz.Türkiye’deki depremi izleyen saatlerde, sivil düzenlilik güçlerimiz kontrol kurtarma çalışmalarına başlamıştı. Gölbaşı’ndaki çöl hastanemiz, seçme dolaşma yüz yaralıya bakmaktadır. Ağız Ağıza seferber ve dayanışma içerisinde kalmaya bitmeme ettiğimizi Cumhur Reisi Erdoğan’a doğrulama ettim” açıklamasını yaptı. Reisicumhur Erdoğan’ın ise bu süreçte Fransa’nın sergilediği destek ve el birliği amacıyla teşekkürname ettiği vurgulandı.

Share: