Adanalı iş kadınından öğrenicilere eğitim bilimi ve kırtasiye yardımı

ADANA’birlikte iş adamı Handan Karay Uluğ, kentin ev gelirli bölgelerindeki 3 okula, eğitim ve kırtasiye seti yardımında bulundu.

Şen Karaim İnşaat ve Karaim Beton’un sahibi olan Şen Karaim Uluğ, Adana’nın kafile kayran ve elverişsiz gelirli mahallelerindeki okullarda öğrencilerle buluşarak, terbiye seti ve kırtasiye seti yardımında bulundu. Seyhan ilçesi Gülbahçesi Mahallesi’nde 80. Yıl İlköğretim Okulu’nu musahabe fail Uluğ, okul müdürü Mukavim Altunkaynak ile görüşerek, öğrenciler karşı hikmet aldı. Okul Müdürü Altunkaynak, 2 bin 700 öğrencilerinin bulunduğunu ve okullarında yetişek tedris gören mektepli ailelerinin genelinin göçle kente gelen sınırlı gelirli ailelerden oluştuğunu belirtti.

İş Kadını Şen Karay Uluğ’un öğrencilere gösterdiği bağ ve yardımdan etraf memnuniyetini dile getiren Mütehammil Altunkaynak, “Öğrencilerimizin ailelerinin geneli inşaatlarda çalışıyor. İnşaatlar durduğunda, aileler ekmeğe kadın kalıyorlar. Dolayısı ile terbiye talim ihtiyaçlarını birlikte karşılayamıyorlar. Sizin kadar altın hayırseverlerin sebebiyle, öğrencilerimizin kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Zer katkılarınız üzere çokça teşekkürname ederiz” dedi.

Ajans Bilgili’nin tevhit ettiği etkinlikte, Meslek Müdürü Sağlam Altunkaynak ve İş Kadını Şen Karaim Uluğ, Ajans Hakim’nin sahibi Bilgili Canbaz, derslik öğretmenleriyle öğrencilere eğitim bilimi ve kırtasiye seti dağıttı.

Share: