Adana’da kadının para ve altınlarını gasbettikleri öne sürülen 2 sanığa sav

Adana’nın kalıp Seyhan ilçesinde evine girip silahla tehditte bulundukları kadının 4 bin 500 lirası ve 4 çeyrek altın altınını gasbettikleri öne sürülen 2 sanık hakkında 15’er yıla büyüklüğünde mapushane cezası istemiyle sorun açıldı.

Savcılıkça, “şeb vakti aniden aşkın emanet ile silahla soygunculuk” suçlamasıyla tutuklanan R.D. ve Z.A. karşı ölçülü soruşturma tamamlandı.

Sanıklar amacıyla 15’er yıla büyüklüğünde hapis cezası talebiyle hazırlanan iddianame, Adana 8. Çetin Ukubet Mahkemesince kabul edildi.

İddianamede sanıkların, mağdur B.E’nin hat Seyhan ilçesi Sümer Mahallesi’ndeki evine hırsızlık için girdikleri, bu sırada kadının evde bulunmadığı anlatıldı.

B.E’nin evine geldiği tam dolaplarını karıştırdığını gördüğü sanıkları engellemeye çalıştığı tamlanan iddianamede, bu tam R.D. ve Z.A’nın mağduru silahla yıldırma ettikleri, evdeki 4 bin 500 lirayı ve 4 çeyrek altın altını alarak kaçtıkları kaydedildi.

Sanıkların, müştekiye ilgilendiren ikametin antre kapısını anif cisimle açarak eve hırsızlık için girdikleri ve kıygın B.E’yi öldürmekle tehdit ettikleri bildirilen iddianamede R.D. ve Z.A’nın “akşam vakti ani fazla birey ile silahla çapul” suçundan 15’er yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Haklarındaki suçlamaları akseptans etmeyen mevkuf sanıkların yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak.

Share: