ADALET-İŞ Genel Başkanı Mahmut Aslan, Adana’da konuştu Açıklaması

Doğruluk İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRE-İŞ) Genel Başkanı Mahmut Aslan, Kamu İktisadi Teşebbüslerinde (KİT) müteharrik işçilerin kadro almaları için mücadelelerini sürdüreceklerini belirtti.

Aslan, Seyhan ilçesindeki bire bir otelde düzenlenen HAK-İŞ’e mecbur Bakım-İş Sendikası Adana Şubesi’nin 7. Yalınç Umumi Kurulu’nda, sendikanın, Türkiye’nin arz balaban iştirakçi sendikası olduğunu söyledi.

KİT’lerde fariza fail işçilerin kadroya alınması çalışmalarına değinen Aslan, “Taşeron işçilerin kol mücadelesini mukaddema olduğu gibi esasen biz yapıyoruz. Tığ, arkadaşlarımız kol alırsa 10 bin üyemizi kaybedeceğiz. Helali kılıklı olsun, kâfi ki siz kadronuza kavuşun. Tığ sizin kadro almanız için mücadele edeceğiz.” dedi.

Arslan, bu konuda Say ve Sosyal Düzenlilik Bakanlığı ile protokol imzalandığını belirterek, şöyle konuştu:

“Protokolün adına gelmesini istiyoruz. Yeni bire bir molekül istemiyoruz, bunu imzaladık ve yerine getirilmesini istiyoruz. Eş haklarımız üzerine bile mücadelemizi sürdüreceğiz. Nevmit olmasınlar tığ bitmeden bitirmeyeceğiz. Bu meseleyi tekrar tığ çözeceğiz amma bize ve DOĞRULUK-İŞ’e güveneceksiniz. Bugüne kadar yaptıklarımız, yapacaklarımızın güvencesi ve göstergesidir. Tığ, bu işin mücadelesini bu can bu tende olduğu sürece sürdüreceğiz. İnşallah gelişmemiş zamanda biz bu işi başaracağız.”

Türkiye ve dünyada sendikal akım üzere tarihi başarıya imza attıklarını dile getiren Aslan, yıpranmamış başarılar elde etmeyi beklediklerini kaydetti.

Kongreye DOĞRU Öğür Adana İl Başkanı Mehmet Ay dahi katıldı.Share: