Acun Yaşlılar Günü mesajları

DOĞRU Öğür Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal ve İl Afiyet Müdürü Dr. Ertan Değirmencioğlu, 1 Ilk Teşrin Dünya Yaşlılar Haset nedeniyle niyet yayımladı.

Ünsal mesajında, büyükler ve çınarlar adına gördükleri yaşlıların gününü tebrik ederek, zinde, ayrıntılı ve anlı şanlı sermaye geçirmelerini diledi.

Yaşlılara yönelik çalışmaları kararlılıkla, canıgönülden ve kardeş kardeş sürdürdüklerini, onlara sahip çıkmanın aynı zamanda geleceğe sahip çıkmak olduğunu vurgulayan Ünsal, “Toplumsal kerem ilkesi doğrultusunda yaşlılara verilen destekleri, afiyet ve sosyal yardımlardan bakıma, içtimai güvenlikten ulaşıma büyüklüğünde gelişigüzel alanda çeşitlendiriyoruz. Uygarlık ve firez değerlerimizin dünü ile bugünü ortada köprü vazifesi gören yaşlılarımızın, sınama, vukuf ve birikiminin nesilden nesille aktarılması konusunda çokça yüce rolü olduğuna inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Değirmencioğlu ise yaşlıların içtimai yaşama faal olarak katılmalarının, içtimai, kültürel ve iktisadi haklara cemaat olarak kimseye eksikli olmadan yaşamalarının sağlanmasının alım ve devletlerin öncelikli görevleri ortada düzlük aldığını kaydetti.

İnsanlarda tanıdık mütehammil çok hastalığın ilerleyici yaşla gelişigüzel arttığını, henüz gani ve nitelikli tıpkı yaşam üzere sağlıklarına ilgi etmeleri gerektiğini aktaran Değirmencioğlu, yaşlıların dimdik yaşam ilkeleri kendisine aşina kurallara uyarak, karşılaşılabilecek muhteşem afiyet sorunlarından başarıyla korunmanın kabil olduğunu hatırlattı.

Share: