ABD’de tahaffuz krizine sıradışı çözüm: Ranza bölmesi başına 800 dolar!

Brownstone Shared Housing ünlü paylaşımlı bölük girişimi, ufak ranza bölmelerini aylık 800 dolara kiralıyor. Bölmeler sebebiyle üç odalı bir evde 14 dirilik kalabiliyor. Evde iki de tuvalet bulunuyor.

Independent Türkçe’deki habere göre; İnternet sitesinde bu hoşur bölmeler için “paylaşımlı konutun geleceği” deniyor. Seçme bölmenin alışılagelen ranzalara bakarak yüzde 40 elan fazla alana topluluk olduğu belirtiliyor.

Brownstone Shared Housing kurucularından Christina Lennox, oldukça ayrımsız bölmeyle herkesin ihtiyacını karşılamasının cins olduğunu ifade etti. Lennox, benzeri yılı fazla müddet boyunca bölmelerden birinde yaşamayı sürdürdüğünü söyledi:

Fütürist benzeri plastik objenin içine duhul hissi namevcut. Ahşabın kullanılması ayrımsız şekilde dinlenmeyi sağlıyor. Banko farklı tıpkı hissiyat veriyor. İnsanlar için henüz dinlendirici ve yatıştırıcı olduğunu söyleyebilirim.

Olgun ve teknoloji haberlerine yoğunlaşan internet sitesi Futurism ise genel ağ ve prize sahip bu bölmelerin müfrit pahalı mahbes hücrelerini andırdığını bildirdi.

Bu alanlara metrekare üzerinden bakıldığında dahi oldukça pahalılar. Bölgedeki stüdyo dairelerin maaş kirası averaj adına 2400 dolar.

Barınma krizinin arkası sıra mevrut bu proje internette tepki çekti. Reddit kullanıcılarından biri “Ben elan geçmiş hakeza yaşadım amma benzeri savaş gemisinde… Bu bir yuva değil” dedi.

Tıpkı başkasıysa “Aynı fareyi, fare tuzağının bedavadan yaşayabileceği tıpkı dünyalık olduğuna inandıracak büyüklüğünde dokunaklı tıpkı seviye” ifadesiyle tepkisini gösterdi.

Avcılar’dahi “çaktırmadan müstecir” kavgası

 

Kira bindirim oranı açıklandı

 

Esenyurt’ta sülale sahibi-kiracı meydan savaşı

 

Share: