ABD’de MBA endeksleri ve faizler geriledi

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile mümasil tarafından paylaştığı haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzde 0,6 düşüşle 224,1 benek olurken, refinansman endeksi yüzdelik 5,4 düşüşle 751,6 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzde 5,33 (Geçmiş %5,46), 15 yıllık yüzde 4,59 (Önceki %4,72), 5 almanak ARM faizi yüzdelik 4,46 (Esbak %4,49), 30 almanak jumbo faizi yüzde 4,93 (Önceki %5,02) oldu.

Vukuf Notları:

Mortgage ortalık endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içre satın alma ya dahi refinansman üzere yapılan hep anadan görme ve ululuk kurumlarına başvurularla çakılı ve değişken faizli mortgage kredileri kayran alıyor.

MBA satınalma endeksi, yegâne sülale konutlarının satın alınması amacıyla yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Indeks, amacına akla yatkın olarak geleneksel ve amme kredileri doğmak için piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Endeks, var olan hane satışlarını gösteren inanılır tıpkısı karine olarak kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla itimat kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Fihrist, yekpare refinansman amacıyla yapılan mortgage emniyet faaliyetleri üzere gür ayrımsız nişanlık yerine değerlendiriliyor.

Araştırı 27 Mayıs ile sona eren haftayı kapsıyor.

ABD’de mütemmim güveni düştü

 

ABD’de hane fiyatları yükselişini sürdürdü

 

Share: