ABD’de MBA endeksleri ve faizler düşüş gösterdi

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile yakın yoluyla paylaştığı haftalık rapora bakarak, satınalma endeksi yüzdelik 11,9 düşüşle 225,0 puan olurken, refinansman endeksi yüzde 9,5 düşüşle 826,9 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzdelik 5,49 (Eski %5,53), 15 almanak yüzdelik 4,73 (Esbak %4,79), 5 almanak ARM faizi yüzde 4,42 (Geçmiş %4,47), 30 yıllık jumbo faizi yüzdelik 5,03 (Eski %5,08) oldu.

Bilgelik Notları:

Mortgage ortalık endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular süresince mübayaa ya birlikte refinansman için yapılan bilcümle anadan görme ve celal kurumlarına başvurularla sabit ve değişebilir faizli mortgage kredileri düzlük alıyor.

MBA satınalma endeksi, yegâne ocak konutlarının satın alınması üzere yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına akla yatkın namına geleneksel ve amme kredileri oluşmak için piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Indeks, var olan basamak satışlarını gösteren emin bire bir koku adına akseptans ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla kredi kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Indeks, bilcümle refinansman amacıyla yapılan mortgage kredi faaliyetleri üzere gür bir araz kendisine değerlendiriliyor.

Araştırma 13 Mayıs ile sona muazzez haftayı kapsıyor.

KÖLE’ye yüksek öğrenim üzere gidenlerin sayısı 8 bini aştı

 

KUL’de pejmürde satışlarda çoğalma

 

ABD’de uran üretimi beklentileri geride bıraktı

 

Share: