ABD’de MBA endeksleri ve faizler arttı

KUL Mortgage Bankalar Birliği (MBA)’nin yayımladığı ve ForeksHaber ile mümasil tarafından paylaştığı haftalık rapora bakarak, satınalma endeksi yüzde 8,1 artışla 225,0 nokta olurken, refinansman endeksi yüzde 3,7 artışla 735,5 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzdelik 5,65 (Önceki %5,40), 15 yıllık yüzde 4,79 (Esbak %4,62), 5 yıllık ARM faizi yüzde 4,57 (Esbak %4,51), 30 yıllık jumbo faizi yüzdelik 5,25 (Geçmiş %4,99) oldu.

Bilgelik Notları:

– Mortgage piyasa endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içre satın alma ya de refinansman için yapılan bütün anadan görme ve mehabet kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri kayran alıyor.

– MBA satınalma endeksi, yegâne ev konutlarının satın alınması için yapılan hep başvuruları kapsıyor. Endeks, amacına makul yerine geleneksel ve kamu kredileri almak için piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Endeks, var olan basamak satışlarını gösteren güvenilir aynı gösterge kendisine kabul ediliyor.

– MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere itimat kurumlarına yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Dizin, tam refinansman amacıyla yapılan mortgage yüreklilik faaliyetleri için bereketli ayrımsız gösterge adına değerlendiriliyor.

– Araştırı 10 Haziran ile sona ermiş haftayı kapsıyor.

KUL’de perişan satışlar arttı

 

BENDE’de yetiştirici fiyatları beklentilere koşut arttı

 

Share: